Jak zarabiać pieniądze dzięki sztucznej inteligencji 2023

Jak zarabiać pieniądze dzięki sztucznej inteligencji

Jak zarabiać pieniądze dzięki sztucznej inteligencji: Sztuczna inteligencja (AI) jest dziś tak gorącym tematem, że wiele osób zastanawia się, jak zarabiać pieniądze dzięki sztucznej inteligencji. Publiczne uruchomienie popularnego  ChatGPT  i rosnące inwestycje firm w celu wykorzystania technologii AI wywołują zamieszanie w mediach. Choć wielu obawia się, że sztuczna inteligencja w końcu odbierze im pracę, inni chcą wykorzystać jej moc do zarabiania pieniędzy.

Oto siedem rozwijających się sposobów zarabiania pieniędzy przy użyciu  narzędzi opartych na sztucznej inteligencji  .

Siedem sposobów na zarabianie pieniędzy dzięki AI

W miarę jak sztuczna inteligencja stanie się coraz większą częścią naszego codziennego życia, dostępnych będzie więcej sposobów zarabiania pieniędzy przy użyciu tej technologii. Oto siedem sposobów potencjalnego wykorzystania sztucznej inteligencji.

1. Wygeneruj treść pisemną AI

Programy generatywne AI,  takie jak ChatGPT, umożliwiają każdemu szybkie generowanie treści pisanych. Może pomóc w pisaniu treści do postów na blogu, kopii witryny internetowej, kopii sprzedaży biznesowej, sponsorowanych postów w mediach społecznościowych i nie tylko.

Sztuczna inteligencja może pomóc w opracowaniu konspektu, generowaniu akapitów i burzy mózgów, a nawet może napisać całą treść. Technologia może pomóc niezależnym pisarzom w tworzeniu większej ilości treści, pomagając im przezwyciężyć blokadę pisarską polegającą na szybszym pisaniu.

Najbardziej zaawansowane narzędzia AI, takie jak Jasper.ai, mogą pomóc każdemu w stworzeniu profesjonalnego tekstu sprzedażowego. Możesz generować kopie do e-maili,  marketingowych stron docelowych  i reklam. Sztuczna inteligencja może także pomóc w opracowywaniu scenariuszy filmów lub przemówień, e-booków, skoroszytów i nie tylko. Możesz oferować klientom te usługi copywritingu i zarabiać pieniądze, tworząc treści pisemne generowane przez sztuczną inteligencję.

2. Twórz dzieła sztuki generowane przez sztuczną inteligencję

Narzędzia AI, takie jak DALL-E, Stable Diffusion i Midjourney, pozwalają każdemu tworzyć podpowiedzi generujące obrazy. Im bardziej szczegółowe wskazania podasz AI, tym lepsze obrazy może wygenerować. Witryny takie jak PromptBase umożliwiają wyświetlanie i sprzedaż tych wiadomości, a także ich wyszukiwanie i tworzenie.

Możesz także  tworzyć NFT  ze swoją grafiką i sprzedawać je lub zamieniać grafikę wygenerowaną przez sztuczną inteligencję w mema, na którym zarabiasz. Twoja grafika wygenerowana przez sztuczną inteligencję może nawet stać się fizycznym produktem, który sprzedajesz, takim jak t-shirty, grafiki ścienne lub ozdoby.

3. Twórz filmy na YouTube

Narzędzia sztucznej inteligencji pozwalają każdemu tworzyć filmy na YouTube w celu promowania lub sprzedaży produktu lub usługi. ChatGPT może generować pomysły i skrypty wideo, a program posiada funkcję zamiany tekstu na mowę do tworzenia lektora do wideo. W międzyczasie możesz używać programów takich jak Synthesia do generowania filmów i przesyłania ich do YouTube.

Jeśli utworzysz trwałe filmy (tj. takie, których treść pozostanie aktualna), mogą one generować  powtarzający się pasywny dochód  z przychodów z reklam lub linków partnerskich osadzonych w filmie.

4. Twórz cyfrowe produkty wizualne generowane przez sztuczną inteligencję

Możesz także używać sztucznej inteligencji do generowania wielu rodzajów cyfrowych treści wizualnych, takich jak cyfrowe reklamy w witrynach internetowych, logo firm i materiały marketingowe. Narzędzia takie jak AdCreative.ai umożliwiają tworzenie reklam i treści społecznościowych opartych na sztucznej inteligencji, które możesz sprzedawać firmom.

Prezentacje to kolejny rodzaj cyfrowych treści wizualnych, które można tworzyć za pomocą sztucznej inteligencji. To seria slajdów, które pomagają  startupom  opowiedzieć swoje historie inwestorom i potencjalnym partnerom biznesowym. Narzędzia AI, takie jak ChatGPT i Tome, mogą pomóc twórcom w szybszym tworzeniu prezentacji dla klientów, które można znaleźć na niezależnych stronach, takich jak  Fiverr  (  FVRR  -4,92%  ) lub  Upwork  (  UPWK  -4,32%  ).

5. Twórz strony internetowe

Narzędzia AI mogą pomóc w tworzeniu stron internetowych. Możesz tworzyć strony internetowe dla  małych klientów biznesowych  lub tworzyć je samodzielnie, aby generować dochód poprzez marketing afiliacyjny, reklamy lub sprzedaż subskrypcji.

Narzędzia do tworzenia stron internetowych, takie jak  Wix.com  (  WIX  -1,19%  ) mogą pomóc każdemu stworzyć profesjonalnie wyglądającą stronę internetową za pomocą szablonów lub Wix Artificial Design Intelligence (ADI). Możesz szybko tworzyć strony internetowe dla klientów lub tworzyć je w celu sprzedaży swoich produktów lub promowania linków do marketingu afiliacyjnego.

6. Wygeneruj zawartość audio AI

Sztuczna inteligencja może pomóc w tworzeniu wielu rodzajów treści audio za pomocą funkcji zamiany tekstu na mowę. Możesz użyć podpowiedzi AI, aby napisać skrypt audiobooka, a następnie kreatora zamiany tekstu na mowę do wygenerowania dźwięku dla książki.

Narzędzia AI mogą również pomóc w tłumaczeniu filmów lub treści pisemnych na inny język. Na przykład oprogramowanie Nova AI umożliwia tłumaczenie i dodawanie napisów do filmu. Możesz zapewnić twórcom wideo usługi tłumaczeniowe za pośrednictwem  niezależnych witryn,  takich jak Upwork i Fiverr. Możesz także użyć narzędzi do zamiany tekstu na mowę, aby przetłumaczyć treść pisemną na format audio lub przekonwertować tekst pisany na dźwięk dla osób niedowidzących.

7. Twórz kursy online

Możesz używać oprogramowania AI do tworzenia kursów online, które sprzedają, w tym takich, które uczą innych, jak korzystać ze sztucznej inteligencji. Narzędzia AI, takie jak ChatGPT, mogą pomóc w generowaniu pomysłów i tematów oraz opracowywaniu materiałów szkoleniowych. Narzędzia AI mogą pomóc w tworzeniu filmów, generowaniu scenariusza i korzystaniu z narzędzia do zamiany tekstu na mowę do nagrywania lekcji mowy i tworzenia innych materiałów szkoleniowych. Sztuczna inteligencja może również pomóc Ci w gromadzeniu materiałów do wprowadzenia na rynek i sprzedaży kursów online klientom.

Czy można zarabiać pieniądze dzięki sztucznej inteligencji?

Dzięki AI możesz  zarabiać  pieniądze. Może pomóc każdemu w tworzeniu treści, takich jak posty na blogach, filmy i kursy online, które można sprzedać firmom lub za pośrednictwem platform internetowych w celu generowania dochodu. Możesz zacząć od narzędzi AI używanych do tworzenia treści, poznać najlepsze wskazówki dotyczące tworzenia treści wysokiej jakości i określić najlepsze sposoby zarabiania na treściach lub usługach tworzonych przez sztuczną inteligencję.

Ponieważ jednak każdy może używać sztucznej inteligencji do tworzenia treści, musisz wyróżnić się na tle konkurencji, aby zarabiać pieniądze dzięki sztucznej inteligencji. Może to oznaczać skupienie się na konkretnej niszy, rozwój własnej marki i osobistego głosu, świadczenie klientom najwyższej jakości usług i humanizowanie treści.