Top 6 producentów okien PCV: najlepsze marki okien PCV

Najlepsze okna PCV i marki

Najlepsze okna PCV i marki: Jeśli potrzebujesz zmienić okna lub wybierasz profile do swojego nowego domu, w tym artykule przedstawię Ci listę moich  10 najlepszych profili PCV.

Na obecnym rynku istnieje niezliczona ilość marek i profili okien, jeśli już wiesz, że chcesz umieścić okna pcv, możesz zobaczyć mój wybór 6 najlepszych.

Najlepsi Producenci Okien PCV

Ecoven Plus

Ecoven plus to  ekskluzywny profil, który Veka produkuje dla jednego z naszych dostawców  i który wyróżnia się aktualnym wzornictwem i fenomenalną izolacją, dostępny w grubościach 70 i 82 mm, jest to profil nowoczesny i zaawansowany technologicznie.

Ci z Ecoven stosują również najwyższej jakości okucia i szkło, dzięki czemu finalny produkt to okno z najwyższej półki.

Weru

Afino-tech to profile premium firmy Weru, modułowe i dające się dostosować do wszystkich opcji, jest to produkt prestiżowy i wysokiej jakości.

Słabym punktem tego profilu pcv jest jego wysoka cena, która wykracza poza najbardziej napięty budżet.

Weka

Veka to niemiecka międzynarodowa firma obecna na całym świecie  z rocznym obrotem w wysokości około 5 000 milionów euro. To jedna z najlepszych niemieckich marek okiennych.

Oferuje wysokiej jakości profile i jest coraz częściej wdrażany w Hiszpanii, a konkretnie w naszym rejonie Girony.

Jest to bardzo dobra opcja w stosunku do ceny, choć trzeba mieć pewność, że producent jest godny zaufania i pracuje na profilach najlepszej jakości w swoim katalogu

W ostatnim czasie wykrywamy producentów, którzy nie posiadają odpowiedniej technologii produkcji okien pcv, przez co jakość finalnego produktu nie jest optymalna.

Poproś o  gwarancje i certyfikaty  , aby zweryfikować, czy producent Twojego okna traktuje go z najwyższą powagą.

Kommerlinga

Uznana również niemiecka marka z wolumenem 450 000 ton rocznie, jest to kolejna z najczęściej używanych opcji na rynku hiszpańskim,  gdzie jej zakład wytłaczania został otwarty w 1992 roku.

Posiada dużą liczbę opcji i profili dla praktycznych lub przesuwnych okien, skrzynek roletowych i wszystkich ich akcesoriów.

Posiada szeroką sieć dystrybutorów iw latach 90. była najczęściej produkowaną marką w Hiszpanii, choć stopniowo traciła pozycję lidera.

Deceuninck

Kolejny duży międzynarodowy producent okien,  choć oprócz profili pcv oferuje szeroką gamę produktów dla budownictwa. Tutaj w Hiszpanii jest używany do produkcji tanich okien, będąc opcją średniej jakości.

Cortizo

Cortizo to krajowa firma zajmująca się wytłaczaniem aluminium, która  niedawno rozpoczęła produkcję PVC, korzystając z posiadanej sieci dystrybucji okien aluminiowych. Powiedziałbym, że to skromne i tanie okno, które wymaga jeszcze dużo sfilmowania.

Aby wybrać najlepszą markę okien, trzeba nie tylko wybrać najlepszy profil. Bardzo ważny jest wybór dobrego producenta okien i dobrego montażysty.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest producent profili i instalator, ale większość pomija producenta okien.

Dlaczego rama okienna jest tak ważna?

„Różnica w jakości okna, nawet jeśli jest to ta sama marka profili, może być kolosalna, możemy znaleźć okna, które są cudowne lub autentyczne dramaty, w zależności tylko od producenta, który je wyprodukował”.

Aby zrozumieć znaczenie producenta, musimy wiedzieć, jak działa produkcja okien pcv.

Kiedy montujemy nowe okna w domu, w większości przypadków zaangażowane są trzy współpracujące ze sobą firmy, ale są to firmy niezależne. W niektórych przypadkach są tylko dwa, podzielimy ten proces, abyś mógł go lepiej zrozumieć.

Producent profilu okiennego.

Zajmuje się projektowaniem systemów i produkcją profili, ale nie produkuje okien, tylko dystrybuuje do producentów pręty profilowe w formacie 6-metrowym. Są to zazwyczaj duże korporacje międzynarodowe, które wdrażają spersonalizowane kontrole jakości i zazwyczaj posiadają najlepsze znaki jakości i certyfikaty dla swoich produktów.

Deweloper okien pcv.

To firma, która kupuje profile i buduje okna, nie produkuje profili i nie jest bezpośrednio zależna od marki profilu, są to różne firmy.

Ponieważ są to różne firmy, producent okna nie musi stosować się do zaleceń producenta profilu i może ustalić własne metody produkcji oraz własne kontrole jakości. Oznacza to, że każdy przetwórca pracuje samodzielnie i korzysta z materiału i akcesoriów, które wydają mu się najlepsze.

Kolejną dużą różnicą, jaką możemy znaleźć między producentami, jest technologia, której używają do produkcji okien, od dużych fabryk z najnowszą technologią do 15 milionów euro, które dystrybuują okna nawet w kilku krajach, po małe lokalne warsztaty, które ręcznie produkują okna . w sposób niemal ręczny.

„W praktyce spotkamy okna z profilem, weźmy przykład Veka, które będą z tej samej serii profili, ale będą produkowane na różne sposoby i z różnymi akcesoriami, okuciami, szybami, kołnierzami, skrzynkami do rolet, silnikami itd  . „ 

Instalator okien

To firma, która instaluje okna i jest niezależna od pozostałych dwóch, dlatego ustala własne kryteria pracy i jakości, a także wybiera produkty, których używa niezależnie, bez przestrzegania jakiegokolwiek protokołu lub przewodnika ustanowionego lub przez wytwórca. okna lub producenta profilu.

„Na tym etapie procesu bardzo dobrze wiadomo, że w zależności od instalatora mogą występować duże różnice, a ostateczna jakość pracy może być bardzo różna w zależności od instalatora, który wykonuje zadanie”. 

Co powinno mieć najlepsze okno PCV?

Coś, czego wiele osób nie wie, to fakt, że okna, oprócz dobrego surowca, muszą być montowane przez fachowców, aby działały prawidłowo. Z tego powodu zaleca się, aby podczas instalacji zawsze zwracać się do profesjonalistów.

Istnieją różne  marki  dobrej jakości okien PCV, ale nie mogliśmy omówić ich wszystkich, dlatego podamy kilka cech, które  musi posiadać najlepsze okno PCV  , abyś mógł je kupić i zainstalować w swoim domu.

Cechy najlepszego okna PCV:

  • Musi posiadać niezbędne środki do jego prawidłowej instalacji.
  • Musi pochodzić od znanej lub renomowanej marki, aby uniknąć marnowania pieniędzy, zasobów i czasu.
  • Profile muszą być dobrze zaprojektowane, najlepiej wybierając te wyprodukowane w Niemczech, ponieważ charakteryzują się czołówką w  oknach PCV  .
  • Od tego zależy niezawodność okuć, ich prawidłowy montaż i nienaruszalność. 
  • Szyby muszą posiadać metkę producenta, jeśli sprzedają okno bez tej metki możesz mieć wątpliwości co do pochodzenia, również szkło  stosowane w oknach PCV  jest inne i musi mieć określone parametry, jak np. izolacyjność termiczna.
  • Dobre okno musi być łatwe w montażu, skomplikowane instalacje lub tam, gdzie trzeba wyburzyć fragmenty ścian, nie pasują do uznanych marek.
  • Na rynku są różne  rodzaje  producentów okien PCV, mogą to być Niemcy lub z innych krajów, ale wybraliśmy dla Państwa najlepsze, certyfikowane marki, które w każdym szczególe spełniają wysokie wymagania produkcyjne i potrzeby użytkowników. Te wskazane powyżej obejmują wszystkie te specyfikacje, idealnie nadając się do modernizacji wszystkich przestrzeni, czyniąc je lepszymi miejscami zapewniającymi komfort, bezpieczeństwo i elegancję. Bez wątpienia uzyskają Państwo doskonałej jakości okna PCV, adekwatne korzyści za każdą cenę.