Jak zarabiać na TikToku w 2023 roku

Jak zarabiać pieniądze na TikTok

Jak zarabiać pieniądze na TikTok: Witamy w epoce TikTok. Dzięki ponad miliardowi aktywnych użytkowników miesięcznie platforma mediów społecznościowych napędza ducha czasu i rynek. W ostatnich latach gospodarka twórców gwałtownie się rozwinęła, a TikTok przewodzi temu trendowi, stając się realnym źródłem dochodu dla twórców dowolnej wielkości i każdej niszy. Wykorzystując możliwości aplikacji, niektórym (jak autorce Miss Excel) udało się nawet przekształcić swoje konto TikTok w pełnoprawny biznes.

Mając na stole miliardy dolarów, teraz jest właściwy czas, aby zacząć zarabiać na TikToku. Jeśli trafiłeś na ten artykuł, prawdopodobnie nie możesz się doczekać, aby zacząć, ale prawdopodobnie zastanawiasz się, jak  to zrobić  . Cóż, jesteś we właściwym miejscu. Kontynuuj czytanie, gdy opisujemy, jak zarabiać pieniądze na TikTok.

Czy na TikToku można zarabiać?

Tak! Na TikToku możesz absolutnie zarabiać pieniądze. Jeśli znasz tę platformę, prawdopodobnie słyszałeś o wpływowych osobach TikTok, takich jak Addison Rae i Khaby Lame, którzy mają miliony obserwujących i zarabiają miliony dolarów. Zarobienie takiej kwoty może wydawać się mrzonką, ale rzeczywistość jest taka, że ​​każdy może zacząć zarabiać na TikToku. Wszystko, czego potrzebujesz, to publiczność dowolnej wielkości! Zgadza się, nawet drobni twórcy, mający zaledwie 1000 obserwujących, mogą zarobić dzięki aplikacji znaczną część zmian.

Ile pieniędzy możesz zarobić na TikToku?

Prawda jest taka, że ​​nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy możesz zarobić na TikToku. Ale to oznacza również, że niebo jest granicą! Wszystko zależy od tego, ile wysiłku i celowości chcesz włożyć w budowanie swojego imperium TikTok.

Dochody twórcy różnią się znacznie w zależności od kilku wiarygodnych czynników, w tym liczby obserwujących TikTok i poziomu zaangażowania. Niemal oczywiste jest, że twórcy z większą liczbą obserwujących i większym zaangażowaniem zarobią więcej pieniędzy. Twórcy ci ze względu na swój zasięg i wpływy są bardziej pożądani przez marki biorące udział w kampaniach influencer marketingowych i inicjatywach afiliacyjnych. Większa i bardziej zaangażowana liczba obserwujących oznacza także więcej potencjalnych nabywców, jeśli sprzedajesz własne produkty lub towary cyfrowe.

Chcesz wiedzieć, ile pieniędzy możesz zarobić na TikToku? Po prostu wprowadź kilka prostych danych (lub po prostu swoją nazwę użytkownika TikTok) do naszego podręcznego kalkulatora pieniędzy TikTok poniżej, aby obliczyć szacunkowe zarobki na film TikTok, a także kwotę, jaką możesz zarobić każdego miesiąca na cyfrowej sprzedaży produktów.

8 sposobów na zarabianie pieniędzy na TikToku

Ilość pieniędzy, które zarabiasz na TikToku, zależy również od tego, z ilu źródeł dochodu chcesz skorzystać. (Wskazówka: im więcej, tym lepiej!) Od programów w aplikacji, takich jak Fundusz twórców TikTok, po sprzedaż własnych produktów cyfrowych – istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy na aplikacji. Zanurzmy się.

jak zarabiać pieniądze za pomocą tiktok monetize

1. Dołącz do Funduszu Twórców TikTok

Uruchomiony w czerwcu 2020 r. TikTok Creator Fund to fundusz o wartości 1 miliarda dolarów, którego zadaniem jest nagradzanie finansowe twórców. Ideą jest zachęcenie twórców do robienia tego, co potrafią najlepiej: tworzenia angażujących, oryginalnych treści wysokiej jakości.

Mówiąc najprościej, TikTok Creator Fund co miesiąc płaci Ci kawałek swojego miliardowego tortu na podstawie liczby wyświetleń. Ile zatem możesz zarobić dzięki Funduszowi twórców? Chociaż TikTok ściśle kontroluje wypłaty funduszu, dobra wiadomość jest taka, że ​​wielu użytkowników TikTok Creator Fund przekazało swoje zarobki. Złe wiadomości? Wiele osób wyraziło rozczarowanie niskimi wypłatami funduszu, które według doniesień wahają się od 0,02 do 0,04 dolara na 1000 wyświetleń.

Nadal chcesz otrzymywać wpływy z funduszu TikTok Creator Fund? Fundusz twórców TikTok jest obecnie dostępny dla kwalifikujących się użytkowników w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Odwiedź Portal twórców TikTok, aby dowiedzieć się, czy Twoje konto TikTok kwalifikuje się i jak dołączyć do funduszu.


2. Złóż wniosek o wersję beta programu kreatywności

W 2023 r. TikTok odpowiedział na obawy twórców dotyczące Funduszu twórców, uruchamiając nowe narzędzie do zarabiania o nazwie Program kreatywności Beta. Według TikTok narzędzie zostało opracowane, aby „generować większy potencjał zarobkowy” dla twórców. Innymi słowy, Beta Programu Kreatywności obiecuje nagradzać twórców (znacznie) większymi pieniędzmi niż jego poprzednik.

O ile więcej pieniędzy? TikTok jak zwykle milczy na temat wysokości pieniędzy, jakie Beta Programu Kreatywności płaci twórcom. Na szczęście kilku twórców opublikowało liczby znacznie wyższe niż te z Funduszu twórców.


3. Rozpocznij transmisję na żywo w TikTok

Czy wiesz, że pracując możesz zarabiać pieniądze? Funkcja LIVE Gifts w TikTok pozwala twórcom zdobywać diamenty, część wirtualnej waluty platformy, którą można wymienić na gotówkę w IRL. Po prostu zarejestruj się, wstań i działaj, a zobaczysz, jak napływają diamenty i dolary.

Prezenty TikTok LIVE pozwalają twórcom zarabiać pieniądze dzięki wewnętrznej gospodarce wirtualnej TikTok. Czy tak to działa:

  1. Po pierwsze, użytkownicy TikTok używają prawdziwych pieniędzy do zakupu monet w aplikacji, które następnie można wymienić na wirtualne prezenty.
  2. Twoi widzowie mogą wysyłać Ci te prezenty podczas filmów NA ŻYWO.
  3. Następnie TikTok zamienia Twoje prezenty w diamenty, które można wymienić na gotówkę. Zasadniczo więcej prezentów to więcej diamentów i więcej gotówki.

Chcesz wziąć udział w LIVE Gifts? Odwiedź witrynę TikTok,  aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się i jak włączyć tę funkcję zarabiania.


4. Skojarzenia z marką

Partnerstwa marek, pierwotne źródło dochodów twórców na całym świecie, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, a oczekuje się, że do 2023 r. branża influencer marketingu osiągnie poziom 21,1 miliarda dolarów.

Obecnie marki i osoby wpływowe na TikToku mogą współpracować na wiele sposobów. Pomyśl o tworzeniu postów sponsorowanych, organizowaniu rozdań, przejmowaniu TikToka i nie tylko. Jeszcze lepsze jest to, że nie potrzebujesz ogromnej liczby obserwujących, aby uzyskać okazje związane z marką. Marki są coraz bardziej zainteresowane współpracą z twórcami mającymi mniejszą widownię na TikToku, ponieważ zazwyczaj charakteryzują się oni wyższymi wskaźnikami zaangażowania i dostępem do niszowych społeczności.

Jeśli chodzi o partnerstwo marek, odwieczne pytanie brzmi: „Ile powinienem pobierać?” Kilka lat temu standardem było 100 dolarów na 10 000 obserwujących. Ale dzisiaj twórcy dominują bardziej niż kiedykolwiek.

Chcesz wiedzieć, ile powinieneś pobierać od marek w 2023 roku? Pobierz nasz darmowy przewodnik Jak zarabiać pieniądze na TikTok, aby się dowiedzieć. Ponadto dowiedz się, jak zdobyć pierwszą ofertę związaną z marką i ile twórcy TikTok na wszystkich poziomach pobierają za posty sponsorowane.


5. Sprzedawaj towary

Drużyny sportowe sprzedają koszulki, a zespoły rockowe sprzedają koszulki. Teraz twórcy również wkraczają w grę merchandisingową. Sprzedaż markowych produktów to świetny sposób na zarabianie i angażowanie odbiorców. Kiedy Twoi obserwujący kupują produkty, takie jak koszulki, kubki czy etui na iPhone’a, okazują Ci swoje wsparcie  i  wspierają Cię finansowo.

Obecnie powszechnie dostępna liczba usług druku na żądanie (POD)  sprawia, że ​​sprzedaż produktów jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Po prostu zaprojektuj swoje logo, a firma POD zajmie się drukowaniem i wysyłką. Nie ma potrzeby utrzymywania zapasów ani zajmowania się irytującą logistyką wysyłkową.


6. Sprzedawaj produkty cyfrowe

Ponieważ do 2023 r. rynek mediów cyfrowych ma osiągnąć wartość 624 miliardów dolarów, produkty cyfrowe należą do najpopularniejszych produktów na rynku. Ich sprzedaż szybko staje się jednym z najpopularniejszych (i dochodowych) sposobów zarabiania na życie przez twórców.

Mówiąc najprościej, produkt cyfrowy to wszystko, co możesz sprzedać online i co Twój klient może natychmiast pobrać. Pomyśl o kursach online, e-bookach, szablonach CV, motywach stron internetowych, muzyce stockowej, wydrukach graficznych do pobrania… lista jest długa.

Oprócz ponad 600 miliardów dolarów na rynku multimediów cyfrowych istnieją inne istotne powody, dla których warto zainteresować się rynkiem produktów cyfrowych. Po pierwsze, produkty cyfrowe wymagają niewielkich inwestycji, ponieważ narzędzia cyfrowe są tańsze niż wynajem fizycznego sklepu lub utrzymywanie zapasów. Po drugie, produkty cyfrowe muszą zostać wyprodukowane tylko raz, aby można je było kupować  w nieskończoność  ; Oznacza to wyższe zyski niż w przypadku sprzedaży produktów fizycznych, przy marży zysku, która rośnie z czasem. Co więcej, sprzedaż produktów cyfrowych pozwala uniknąć kłopotów związanych z logistyką wysyłki.

Najważniejsze jest to, że produkty cyfrowe są potężnym źródłem pasywnego dochodu (który, jeśli nas zapytasz, jest najlepszy!). Bez konieczności angażowania się, możesz je gromadzić, koncentrując się na innych rzeczach, które kochasz, takich jak tworzenie treści i zasłużony relaks.

Czy masz produkt cyfrowy do sprzedania? Pobierz nasz przewodnik Jak zarabiać na TikTok, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć sprzedaż swoich produktów cyfrowych.

Ale czekaj, jest więcej! Tworzymy innowacyjne, bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci łatwo tworzyć i sprzedawać produkty cyfrowe. Zapisz się na naszą listę oczekujących, aby uzyskać wcześniejszy dostęp.


7. Twórz treści UGC dla marek

Marki płacą twórcom UCG za tworzenie filmów TikTok, które oddają autentyczny wygląd i charakter prawdziwych treści generowanych przez użytkowników. Różnica między byciem partnerem marki a twórcą treści UGC polega na tym, że Twoje treści są publikowane na koncie TikTok marki, a nie na własnym koncie TikTok twórcy.

Treści UGC to szybko rosnące źródło przychodów w gospodarce twórców, a TikTok niedawno (i po cichu) uruchomił własny program UGC o nazwie Creative Challenge. Program płaci twórcom za tworzenie reklam dla marek, a wypłaty podobno robią wrażenie.

Tworzenie UGC może być niezwykle dochodowe. Ale to nie znaczy, że jest to bułka z masłem. Twój sukces jako twórcy UGC zależy od jakości tworzonych treści (a nie, powiedzmy, liczby obserwujących). Dlatego zanim odniesiesz sukces, będziesz musiał poświęcić trochę czasu na rozwinięcie swoich umiejętności w zakresie fotografii, wideo, pisania scenariuszy i edycji. . Ale potem Twoja ciężka praca prawdopodobnie się  opłaci  .


8. Zostań marketerem afiliacyjnym

Jako marketer afiliacyjny zarabiasz, promując produkty i marki, które kochasz. Brzmi jak całkiem niezła oferta, prawda? Działa to w ten sposób, że twórcy polecają produkty poprzez swoje posty na TikTok, korzystając z unikalnego linku partnerskiego lub kodu promocyjnego. Za każdy zakup twórca otrzymuje procent prowizji od sprzedaży.

Czy chcesz zostać partnerem? Wiele marek ma silne, stałe programy partnerskie i stale poszukuje nowych twórców, którzy mogliby do nich dołączyć. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie badań na temat programów partnerskich w Twojej niszy. Czas więc podejść bliżej!

Mnóstwo marek ma programy partnerskie. Ale czy wiesz, że TikTok ma swój własny? Program partnerski TikTok łączy twórców bezpośrednio z markami i produktami, które chcą promować. Zasadniczo pozwala zarabiać pieniądze nawet bez opuszczania aplikacji TikTok. Po prostu przeglądaj rynek platformy zawierający ponad 10 000 produktów, zamawiaj próbki od marek i polecaj swoje ulubione produkty w swoich filmach i transmisjach na żywo.

jak zarabiać pieniądze za pomocą tiktok monetize

5 wskazówek, jak zarabiać na TikToku

Chcesz zwiększyć swoje dochody na TikToku? Pamiętaj o tych wskazówkach:

Twórz angażujące treści

Powiedz to za nami: „treść wysokiej jakości”. Użytkownicy TikToka chętniej wchodzą w interakcję z wartościowymi treściami. Oznacza to filmy, które w zabawny sposób uczą ich czegoś nowego. Tworzenie wysokiej jakości treści nie oznacza, że ​​musisz używać wymyślnego sprzętu. Zamiast tego skup się na tworzeniu mocnych haczyków i poznaniu potrzeb odbiorców.

Miej spójny harmonogram publikowania

Algorytm nagradza konsekwentność, podobnie jak jego odbiorcy. Trzymanie się regularnego harmonogramu publikowania zwiększa Twoje szanse na pojawienie się na stronie Dla Ciebie (FYP), a jednocześnie utrzymuje zaangażowanie obserwujących i ich chęć na więcej treści.

Bądź autentyczny

Znasz stare powiedzenie: „bądź sobą”? Jasne, może to wywołać przewrócenie oczami, ale tak naprawdę ma to znaczenie, jeśli chodzi o TikTok. Badania wykazały, że dzisiejsi konsumenci pragną autentyczności. I gromadzą się na TikToku, aby to zdobyć. Innymi słowy, użytkownicy TikToka cenią twórców, którzy tworzą treści oryginalne, szczere i wierne sobie. Dlatego nie kopiuj innych i nie powtarzaj tego, co jest modne. Zachowaj autentyczność na TikToku, a obserwujący będą Cię śledzić.

Bądź przejrzysty

A skoro już mowa o utrzymywaniu rzeczywistości… Użytkownicy TikToka cenią zarówno przejrzystość, jak i autentyczność, dlatego warto ich powiadomić, gdy publikujesz sponsorowane treści. W tym miejscu opcja treści związanych z marką staje się Twoim najlepszym przyjacielem. Ten przydatny przycisk automatycznie dodaje hashtag #Ad do Twojego postu, dzięki czemu Twoi obserwatorzy wiedzą, kiedy widzą reklamę. Używaj go często i zachowaj ostrożność lub przygotuj się na wezwanie.

Nie przestawaj publikować swoich zwykłych treści

Jasne, możesz być podekscytowany promowaniem swojego najnowszego partnerstwa, ale nie zapomnij przy tym o swoich regularnych treściach. Trochę to dużo, jeśli chodzi o publikowanie sponsorowanych treści. Dobrą zasadą jest jeden sponsorowany film na każde cztery lub sześć, które są Twoje. Pamiętaj: po to właśnie są Twoi obserwatorzy.

Jak zatem zarabiać na TikToku?

Świat TikToka jest dziwny, szeroki i wspaniały (to właśnie kochamy). Istnieje wiele  sposobów  zarabiania na TikToku, niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, mikroinfluencerem, czy już grasz. To, ile możesz zrobić, jest praktycznie nieograniczone. Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli podejdziesz do tego strategicznie i z zamiarem, zdobędziesz to w mgnieniu oka.

Często Zadawane Pytania

Czy TikTok Ci płaci? 

Tak, TikTok Ci płaci. TikTok płaci twórcom bezpośrednio za pośrednictwem szeregu inicjatyw, w tym TikTok Creator Fund, programu kreatywności Beta, programu partnerskiego, funkcji LIVE Gifts i nadchodzącego programu Creative Challenge.

Kim są najlepiej opłacani twórcy na TikToku?

Według raportu Influencer Marketing Hub najlepiej zarabiającą twórczynią TikTok jest Charli D’Amelio, która zarabia około 17,5 miliona dolarów rocznie, następnie Dixie D’Amelio, która zarabia około 10 milionów dolarów rocznie, i Addison Rae, która zarabia około 8,5 miliona dolarów rocznie.

Ilu obserwujących potrzebujesz, aby zarabiać na TikToku?

Nie ma ustalonej liczby obserwujących, którą musisz osiągnąć, aby zacząć zarabiać na TikToku. Możesz zarobić przyzwoite pieniądze nawet mając zaledwie 1000 obserwujących na TikTok.

Według raportu Influencer Marketing Hub z 2022 r. nanoinfluencerzy TikTok (1000–10 000 obserwujących) zazwyczaj zarabiają od 5 do 25 dolarów za film, podczas gdy mikroinfluencerzy (10 000–50 000 obserwujących) mogą zarabiać od 25 do 125 dolarów za film.