En İyi 10 İslami Film ve Dizi

İslami Filmler ve Diziler

İngilizce En İyi 10 Dini ve İslami Film ve Dizi

İslami Filmler ve Diziler: Birbirine bağlı bir dünyada yaşarken, özellikle “din” söz konusu olduğunda, tuhaflığın üstesinden gelmek için yeni yönler geliştirilir ve tanıtılır. Bu, farklı geçmişlere sahip farklı insanlar doğru yolu, yani doğru dini takip ettiklerinden emin olmak istediklerinde gerekli hale gelir. Aynı şekilde din terimi de tarih boyunca dünyanın dikkatini çeken ana konu olarak kabul edilir. Böylece, dünya çapında birçok yönetmen için bir endişe konusu haline geldi.

Bu yazımızda oyuncuların gerçek büyüklükleri, başarıları, filmlerin vizyona girdiği dönem, izlenilen dönem gibi popülerliklerine katkıda bulunan farklı faktörlere bağlı olarak tüm zamanların en iyi 10 dini ve İslami filmini tanıtmaya karar verdik. ele aldıkları hikayeler ve izleyici üzerindeki etkileri.

Ayrıca okuyun:  2022’deki En İyi 9 Ücretsiz Arapça Film Web Sitesi

En iyi on dini ve İslami film

Mesaj

mesaj filmi - islami filmler

Bu filmi izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. Mesaj , hem Arapça hem de İngilizce dillerinde yapılmış harika bir İslami film. Esas olarak, Hz. Muhammed’in hayatını ve İslam’ın nasıl bulunduğunu takip eden erken İslam tarihini vurgular. Arapça versiyonu Suriyeli yönetmen Mustafa al-Aqqad tarafından yönetildi ve yapımcılığını üstlendi ve Fas ve Libya’da çekildi. Muhammed’in zamanında olması gereken Mekke ve Medine setlerini hazırlamak için yapım süreci dört buçuk ay sürdü. Film yaklaşık 10 milyon dolara mal oldu ve bu listenin başında olmayı hak ediyor.

Al-Aqqad, bir röportajında, batıda yaşayan bir Müslüman olduğu için bu filmi yapmak istediğini ve Batı’ya İslam ve Müslümanlar hakkında parlak ve net bir izlenim vermeyi gerçekten istediğini belirtti. Dolayısıyla bu film, Müslüman toplumu ve İslam dinini batı ile birleştiren bir köprü görevi görüyor.

Filmi İngilizce izlemek isterseniz tek yapmanız gereken buraya tıklamak .

Muhammed (Allah’ın elçisi)

Muhammed filmi - İslami filmler

Bu İran filmi, Hz. Muhammed’in doğumundan ve çocukluğundan son elçisi olana kadar olan hayatını anlatıyor. Prodüksiyonu, İran sinemasında bugüne kadarki en büyük bütçeyi işaret ediyor. En iyi dini ve İslami filmlerden biri olarak kabul edilir ve şiddetle tavsiye edilir. Bazı sahneler Güney Afrika’da çekilirken çoğu İran’da çekildi. Çekimler 2008’de başladı ve 2014’te bitti. Söylemekte fayda var, sahnelerin hiçbirinde peygamberin yüzü gösterilmemiş, sadece onun hayatı ve görgü kurallarına odaklanılmıştır. Arap ülkesi Lübnan’ın hemen ardından filmin çığlığını elinde tutan ilk Avrupa ülkesi Danimarka oldu.

Böyle bir filmi izlemekle ilgileniyorsanız buraya tıklayın .

Bilal (yeni nesil kahraman)

bilal filmi - islami filmler

Bu animasyon film, Hz. Muhammed’e inanan en yakın fırkanın mensubu ve ilk ezan okuyan Belal’in hayatını özetlemektedir. Bu filmin hikayesi, Bilal ve kardeşinin kendilerini Habasha’da köle olmaktan kurtarıp gerçek kahramanlar olmaları etrafında dönüyor.

Filmi tek tıkla buradan izleyin !

Mekke’ye Yolculuk 2009

mekkeye yolculuk filmi - islami filmler

Temel olarak bu film, İslam dünyasının en tanınmış bilgini ve kaşifi İbn Battuta’nın 14. yüzyıldaki ilk yolculuğunu ele alıyor . 18 ayda kıraç çöllerde 5 bin mil yol kat ederek dini bir amaç için, yani Hac için mücadele ediyor. En çok izlenen filmlerden biri olarak kabul edilir.

Fragmana buradan bir göz atın .

Burada da izlemekten çekinmeyin .

Moozlum

film - islami filmler

Bu film özellikle 11 Eylül saldırısından sonra Amerika’daki Müslümanların hayatını anlatan en önemli filmlerden biridir . İslam dinini yetiştiren ve Amerika’nın doğusunda yaşayan Tariq adlı Arap bir adamın hikayesini anlatıyor. 11 Eylül saldırısıyla karşı karşıya kaldığında , özellikle üniversite öğrencisi olduğu için fikirlerini ve inançlarını değiştirmeyi düşünmeye başlar.

Fragmanı buradan izleyin .

Filmin tamamını izlemek ister misin? buraya tıklayın _

Yusuf el-Sedik

Yusuf Al-Sıddık filmi - İslami filmler

Bu dizi, Müslümanlara ibret ve ahlak veren ilginç bir hikaye olan Hz. Yusuf’un (as) hikayesini anlatıyor. 45 bölümden oluşan bir İran dizisi olduğunu belirtmekte fayda var. Çekimini bitirmek 3 yıl sürdü.  Yusuf’un hikayesi aldatma, ayrılık, ıstırap ve ilahi müdahalelere odaklanıyor . Sevgili oğul Yusuf’un babasından nasıl alındığını anlatan film, hikayenin olaylarına harika bir bakış sunuyor. Ayrıca kıskanç kardeşlerinin onu Hz. Ayrıca Yusuf’un erkeklik çağına geldikten sonra hizmet ettiği evde oturan ve onu seven kadının ve onun peşinden gitmeyi reddetmesinin hikayesi üzerinden baştan çıkarma fikrini ortaya koymaktadır. İzlemesi harika bir film.

Türkçe izlemek için buraya tıklayın !

Ömer bin Hattab 

Ömer filmi - İslami filmler

İslam devletinin ikinci halifesi Ömer’i ve İslam’a nasıl girdiğini anlatan 30 bölümlük bir dizidir, yani temelde Ömer’in İslam öncesi Müslüman olana kadarki hayatı etrafında döner. Bu dizinin yapımcılığını MBC1 üstlendi ve yönetmenliğini Suriyeli yönetmen Hatem Ali üstlendi. Halife Ömer Ben Al-Hattab’ın karakterini öne çıkardığı ve onun günlerinde meydana gelen en önemli olayları tanıttığı için çok sayıda görüntülendi ve izleyiciler onu çok sevdi.

Bölümlerin tamamına buradan bakın .

hazreti yunas

yunus peygamber filmi - islami filmler

Yunus peygamberin (PBUH) balina tarafından yenildiği zamanki hikayesini anlatan ve tanıtan bir Hint urdo filmidir. Film, çağrısını dinlemeyen halkına ve Allah’ın kendisini ne için gönderdiğine kızan Yunus’un onlardan yüz çevirmesini ve bir gemiyle yurt dışına gitmesini anlatır. Gemideyken şiddetli fırtınalar başladı ve yağmur yağmaya başladı, bu da geminin ters dönmesine ve içindeki herkesi boğmasına neden oldu. Ardından film, Tanrı’nın Yunus’u yutmak için nasıl bir koruma olarak gönderdiği kaleyi ve Tanrı’nın onu nasıl kurtardığını konu alıyor.

Hayber

hayber filmi - islami filmler

Hayber, Medine’nin kuzeyinde bulunan bir Suudi şehridir. Antik çağlardan beri bu adla anılan eski bir tarihi ülkedir. İsminin sebebini açıklayan birkaç rivayet var, belki de en önemlisi hisar ve şatolarıyla ünlenmesidir. (Hayber) kelimesi ve onun çoğulu (Hayaber) kale demektir. Yahudiler için bir konuttu, ancak oradan kovuldular. Hayber filmi, Hz. Muhammed (s.a.v.) döneminde Arapların ve Yahudilerin hayatlarının tüm yönlerine odaklanan tarihi bir drama dizisidir. İslam’a ve Müslümanlara geniş bir bakış açısı sunan gerçekten ilginç bir dizi.

İzlemek isterseniz buraya tıklayın .

Tüm Amerikan Müslümanları

tüm amerikan müslümanları filmi - islami filmler

Bir Amerikan realite dizisidir. Amerikan eyaletlerindeki bazı Lübnanlı Müslümanların günlük yaşamını gösteriyor. Bazı bölümler bir Müslüman ile evlenme fikrini anlatırken, bazı bölümler diğer birkaç konuya öncelik veriyor. Muhteşem bir dizi olmasına rağmen izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Fragmana buradan bakın .

Tüm bölümleri buradan izleyin .

Bunlar, gerçekten ilginç ve İslam’ın net bir görüntüsünü veren, önerilen en iyi 10 dini ve İslami filmdi. Umarım, onlardan çok keyif alacaksınız. En iyi on Filistin filmini izlemek istiyorsanız, lütfen buradaki bağlantımızı ziyaret edin veya düğmeye basın.