10 najlepszych filmów dla dzieci 2023 r

Filmy dla dzieci

Filmy dla dzieci: rodzicom może być trudno znaleźć zajęcia dla dzieci, które będą zarówno rozrywkowe, jak i edukacyjne oraz będą miały pozytywny przekaz. Jeśli potrzebujesz zapisać pomysły na kolejny wieczór spędzony z rodziną, przygotowaliśmy kilka  rekomendacji filmów dla dzieci z napisami  , które wzruszą Cię i rozśmieszą do łez.

Od najnowszych komedii i animacji, do obejrzenia w kinie, po nowsze i starsze filmy online  , każdy z nich kryje w sobie magiczny wszechświat. Zabawne postacie i historie, które chwytają za serce dzieci, uczą ich ważnych lekcji na temat dobra i zła, dobroci i przebaczenia, a także tego, jak ważne jest bycie sobą i podążanie za swoimi marzeniami.

Ale przede wszystkim produkcje znajdujące się na naszej liście są zaproszeniem do dialogu i okazją do nawiązania kontaktu, aby dowiedzieć się, co myśli i czuje Twoje dziecko. Poniżej znajduje się lista najlepszych filmów dla dzieci:

Niesamowity Maurycy

Jeśli szukasz filmów do obejrzenia z rodziną, które będą równie zabawne dla małych dzieci, jak i dorosłych,  Pokrzywa Motana Maurice’a  jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Projekcja od pierwszych minut zaskoczy starannie zarysowanymi postaciami, doskonałej jakości obrazami i sprytnymi liniami. To jeden z najlepszych filmów dla dzieci.

Zainspirowany książką Terry’ego Pratchetta pod tym samym tytułem film opowiada historię Maurice’a, gangstera, którego domem są ulice, ale mającego własne, niekonwencjonalne sposoby zarabiania pieniędzy. Aby uzupełnić swoje dochody, wraz ze swoją bandą przyjaznych i sprytnych szczurów wymyśla doskonałe oszustwo. W tej przygodzie dołącza do niego dzieciak, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt mądry, ale także Malicia, dziewczyna mająca obsesję na punkcie książek i pełna życia.

filmy dla dzieci

Pikantny humor filmu zawdzięczamy żywiołowym postaciom, którym podkładają głosy znani aktorzy, tacy jak Emilia Clarke, Hugh Laurie, Himesh Patel i David Thewlis. Nic dziwnego, że przy takiej obsadzie każdy żart i scena dopełniają obraz jednego z najlepszych filmów dla dzieci tego roku. 

Aby cieszyć się pełnymi wrażeniami, w których efekty specjalne i najnowocześniejszy dźwięk są w domu, czekamy na Ciebie w CINEMAX Veranda. Sprawdź harmonogram na  stronie CINEMAX, zobacz kiedy będzie kursował, a dobra zabawa gwarantowana!

Przygody inspektora Sun

Film ten uznawany jest za jeden z najlepszych filmów dla dzieci. W animowanym filmie dla dzieci, który od razu przywodzi na myśl powieści Agathy Christie, poznajemy Suna, pająka uznawanego za najlepszego inspektora w świecie owadów. 

W końcu złapał swojego nemezis, inspektor Sun wsiada do samolotu lecącego do San Francisco. Jego podróż zostaje zakłócona przez morderstwo, do którego dochodzi w samolocie, którego sprawca jest całkowicie nieznany. W ten sposób inspektor pająk wyrusza w prawdziwą przygodę, aby odkryć, kto stoi za tragicznym wydarzeniem, które zakłóca spokój wszystkich pasażerów.

filmy dla dzieci

Scenariusz doskonale oddaje tajemnicę często spotykaną w powieściach kryminalnych, tym razem zrozumiałą dla dzieci. Jeśli Twój junior także należy do miłośników filmów trzymających w napięciu, w których tajemnice i problemy logiki ożywiają urocze postacie, to ten film warto obejrzeć w gronie rodziny. 

Aby obejrzeć jeden z najbardziej wciągających filmów tego roku dla młodych i starszych,  w „Przygodach inspektora Sun”  każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjdź zobaczyć na premierze kinowej!

Filmy o Super Mario Bros

Postać, która podbiła serca milionów dzieci, powraca tym razem w wyjątkowym pokazie, który również nosi jego imię, a mianowicie w  The Super Mario Bros. Movies  . Po licznych przesunięciach i przesunięciach daty premiery filmu, uroczego Mario w końcu będzie można oglądać na dużych ekranach. 

Razem ze swoim bratem Luigim Mario wyrusza w fascynującą przygodę, aby ocalić świat i księżniczkę Peach przed gniewem Bowsera, jego największego wroga wszechczasów. W swojej podróży przez podziemny labirynt przyjaznemu hydraulikowi udaje się zaprzyjaźnić, pokonać swoje największe lęki, ale co nie mniej ważne, zakochać się. 

ciekawe filmy dla dzieci

Scenariusz ma naprawdę spektakularną obsadę, w której Chris Patt ożywia swoim głosem Mario, a słynna Anya Taylor-Joy piękna księżniczka Peach. A ponieważ ta obsada chce być wyjątkowa, inne znane nazwiska, których głosy usłyszycie w tej animacji dla dzieci, to Charlie Day, Jack Black, ale także Keegan-Michael Key.

Aby obejrzeć tę animowaną komedię w jej prawdziwej wartości, czekamy na Ciebie w CINEMAX Veranda z najmłodszymi. Będą nie tylko podekscytowani możliwością oglądania swojej ulubionej postaci na dużym ekranie, ale także będą cieszyć się wręcz fantastyczną atmosferą!

Mawka. Leśna piosenka 

Jedna z najbardziej oczekiwanych ukraińskich produkcji tego gatunku,  Mavka. Leśna pieśń  zapowiada się na film animowany uderzający pod każdym względem. Maluchy od pierwszych chwil pokochają starannie zarysowanych i pięknie ubarwionych głównych bohaterów, z kolei dorośli odkryją przyrodę z zupełnie innej perspektywy. 

Mavka, dusza lasu i mianowana na jej najnowszego gariana, staje przed pierwotnym dylematem, gdy zakochuje się w utalentowanym muzyku imieniem Lukas. Ta miłość sprawia, że ​​wybiera między ochroną swojego świata a zaspokojeniem własnych uczuć, zwłaszcza gdy złoczyńca pragnący położyć ręce na Sercu Lasu wykorzystuje zakochanego młodego mężczyznę, aby dostać się do Mavki.  

filmy komediowe dla dzieci

Animacja pełna głębokich i edukacyjnych podtekstów, w której w wyjątkowym scenariuszu zilustrowane są takie tematy jak miłość, przyjaźń, ochrona przyrody, ale także znaczenie dokonywania wyborów. Reżyserom Ołehowi Malamużowi i Oleksandra Ruban udało się przenieść w  „Mavkę.Pieśń leśną”  osobiste chwile, ale i uniwersalne wartości, w których odnajdzie się wielu z nas.

Film przeznaczony szczególnie dla dzieci powyżej 5. roku życia spodoba się dzieciom, ale także rodzicom. Ponadto otworzy to dialog, który powinien być prowadzony w każdej rodzinie, dlatego warto ułożyć harmonogram. A jeśli zatrzymacie się w okolicach Obora, będziecie mogli to zobaczyć bezpośrednio w sali przeznaczonej dla dzieci w  CINEMAX Veranda  !

Spider-Man: Po drugiej stronie Spider-Verse

Po fenomenalnym sukcesie pierwszej części tej serii,  Spider-Man: Across the Spider-Verse  obiecuje dostarczyć akcję i napięcie na jeszcze wyższy poziom. Najmłodsi pokochają nie tylko dynamiczne i fantastyczne sekwencje, ale także żywiołowe postacie rywalizujące o supermoce.

Animowane science-fiction odkrywa więcej szczegółów na temat historii Milesa Moralesa, znanego jako Spider-Man, który kontynuuje swoją przygodę w sześciu różnych wszechświatach. Aby stawić czoła nikczemnemu Spider-Manowi 2099, Morales łączy siły ze Spider Gwen i sojusznikami z nową grupą Spider-Ludzi. 

filmy przygodowe dla dzieci

Oprócz walki dobra ze złem, historia ma charakter osobisty i skupia się na Spider-Manie, Gwen i kilku innych postaciach, mimo że w filmie pojawi się około 240 unikalnych postaci, drugorzędnych i głównych. Eksplozja kolorów, szalone sceny akcji i sprytne linie dopełniają obraz jednego z najlepszych filmów dla dzieci tego roku. 

Jeśli więc masz ochotę na filmy o superbohaterach, czekamy na Ciebie w CINEMAX Veranda! Podróże przez sześć fantastycznych wszechświatów są postrzegane inaczej, gdy są zaprojektowane przy użyciu technologii Ultra-X, a najmłodsi będą w pełni cieszyć się tym doświadczeniem.

Pierwiastkowy

Do najlepszych nowych filmów dla dzieci należy  Elemental  , animowana adaptacja studiów Disneya i PIXAR. Słysząc te nazwiska, już wiemy, że czeka nas prawdziwa przygoda.

Animacja przenosi nas do niezwykłego małego miasteczka, którego mieszkańcami są cztery pierwotne żywioły: woda, powietrze, ogień i ziemia. Tutaj nawet najbardziej paradoksalne prawa natury nabierają innego znaczenia, a ognista młoda kobieta i młody mężczyzna wywołujący fale na każdym kroku odkrywają, że miłość pokonuje każdą zasadę fizyki czy chemii.

filmy dla dzieci z dubbingiem w języku rumuńskim

Ten film dla dzieci, pełen zabawnych i smacznych momentów, ma na celu zachwycić najmłodszych uroczymi i humorystycznymi postaciami. Ważniejsze jednak od wszystkiego jest przesłanie tej historii. Maluchy będą zachwycone, widząc, jak przyjaźń i empatia przybierają różne formy i mogą pojawić się, gdy najmniej się tego spodziewasz.

Elemental  zapowiada się na jeden z najlepszych filmów edukacyjnych dla dzieci w 2022 roku. W rzeczywistości byłby idealny na  weekendową rozrywkę  dla wszystkich Twoich bliskich. Sprawdź program w CINEMAX, zobacz kiedy leci i ciesz się dobrym filmem z rodziną!

Piotruś Pan i Wendy

Zainspirowany filmem animowanym o tym samym tytule z 1953 roku, Walt Disney Pictures powraca z wielką ekranizacją, w której Piotruś Pan i Wendy przeniosą Cię do zaczarowanego świata – wyspy Nibylandia. 

Historia wyjątkowego chłopca, który nigdy nie dorósł, trwa nadal, a trzej bracia Darling, w tym piękna Wendy, dołączają do niego w jego pełnej przygód podróży. Po przybyciu na wyspę Nibylandia muszą stawić czoła złemu Kapitanowi Hakowi, a Wendy musi podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu. Nie wiadomo, czy pozostanie to w Nibylandii na zawsze. 

najlepsze filmy dla dzieci

Produkcja podpisana przez Davida Lowery’ego, który wyreżyserował także Smoka Pete’a, przywraca na wielkie ekrany urok nieśmiertelnych opowieści z przeszłości, które potrafiły umilić wieczory wielu dzieciom i zachwycić ich wyobraźnię. W obsadzie składającej się z obiecujących aktorów, takich jak Ever Gabo Anderson i Alexander Molony, mamy wszystkie elementy, aby (ponownie) zakochać się w uniwersum fantastyki w każdym wieku.

Dzięki wspaniałym efektom i scenerii, a także dobrze zdefiniowanym postaciom,  Piotruś Pan i Wendy  w pełni zasługują na swoje miejsce na liście filmów dla dzieci i całej rodziny. Jeśli chcesz obejrzeć go zaprojektowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii, tak jak na to zasługuje, czekamy na Ciebie w CINEMAX Veranda!

Encanto

Encanto  to jeden z najlepszych nowych filmów dla dzieci, idealny zarówno dla maluchów, jak i dla nastolatków szukających swojego miejsca w świecie.

Urocza animacja opowiada historię rodziny Madrigal, która mieszka w Encanto, fikcyjnym małym miasteczku w górach Kolumbii, i mieszka w magicznym domu pełnym życia i radości. Dzieje się tak dlatego, że wszyscy członkowie rodziny zostali obdarzeni supermocami godnymi bohaterów Marvela, z jednym wyjątkiem: młodą Mirabel. W wieku 15 lat nastolatka czuje się wyjątkowo wśród swoich, dopóki nie dowiaduje się, że tylko ona może je chronić, gdy ryzykują utratę swoich umiejętności.

Nazwane filmami dla dzieci

Animacja jest hołdem złożonym społecznościom latynoskim, a w szczególności Kolumbii, gdzie rodzina jest wszystkim, a muzyka sposobem na życie. Ale piosenki z tego filmu w ogromnym stopniu oczarowały dzieci na całym świecie. Nie spodziewaliśmy się też niczego innego, biorąc pod uwagę, że skomponował je Lin-Manuel Miranda, który napisał także część ścieżki dźwiękowej do  Moany  . 

Musicale takie jak  Encanto  brzmią lepiej, gdy są odtwarzane na najnowocześniejszym systemie dźwiękowym, takim jak ten w CINEMAX Veranda. Sprawdź program kina i wybierz się do kina, z małym, z dużym!

Na lewą stronę

Inside Out  (  Inside Out  ) to film animowany, w którym głównymi bohaterami jest pięć emocji w głowie Riley, 12-letniej dziewczynki. Widzimy zatem, jak od urodzenia radość, smutek, strach i wstręt kształtują osobowość Rileya i wpływają na wszystkie jego decyzje.

Sprawy się komplikują, gdy Riley i jej rodzice przeprowadzają się do San Francisco i całe jej życie wywraca się do góry nogami. Jeśli w przeszłości Radość była jej dominującą emocją, wraz z przeprowadzką do nowego miasta, Smutek i inne emocje zaczynają przejmować kontrolę nad jej postawą i wspomnieniami. Wyruszamy w ten sposób w podróż, z której zarówno dzieci, jak i dorośli uczą się, jak ważna jest akceptacja wszystkich naszych emocji. Nie możemy przeżyć całego życia czując tylko radość, ale smutek może zrodzić radość, strach i wstręt mogą uratować nam życie, a są sytuacje, w których złość jest uzasadniona.

Na lewą stronę

Choć jest to kreskówka, produkcja studia PIXAR opiera się na solidnej dokumentacji naukowej. Jednym z konsultantów filmu był nawet Paul Ekman, psycholog, który opracował koncepcję  emocji podstawowych  , czyli pięciu emocji występujących w filmie. 

Inside Out  to jeden z tych filmów edukacyjnych dla dzieci, z których mogą się wiele nauczyć i z pewnością zapoczątkowują ciekawe rodzinne rozmowy. Ponadto ten film edukacyjny jest dostępny z dubbingiem w języku rumuńskim i jest odpowiedni także dla małych dzieci.

Film dostępny jest online w HBO GO .

Mrożony

Dwa filmy animowane z  serii Kraina Lodu  opowiadają o przygodach księżniczek Anny i Elsy, inspirowanych bajką dla dzieci  Królewna Śnieżka  . Choć nie jest to wierna adaptacja książki, w tym filmie Elsa staje się uwięzioną królową śniegu, a jedyną osobą, której udaje się ją uratować, jest jej siostra. 

Słynne piosenki  Let it go  i  Czy chcesz zbudować bałwana  podbiły nas od pierwszych akordów, a także ich wersje w języku rumuńskim (  To się wydarzyło  i  Wyjdź na śnieg  ). Ponadto mały bałwanek o imieniu Olaf od razu stał się jedną z ulubionych postaci dzieci ze względu na jego przepełniony humorem. 

Jeśli więc szukasz filmu o księżniczkach, który przełamuje schematy,  „Kraina Lodu”  będzie właściwym wyborem. Animacja łączy baśniowe przygody ze szczególnie  wpadającymi w ucho  piosenkami, postaciami, które staną się przykładem dla najmłodszych, ale także  budującym  przekazem.

Dziecko karate

Dre Parker (Jaden Smith), 12-letni chłopiec z Detroit, przeprowadza się z matką do Pekinu, aby rozpocząć nowe życie. Ale w szkole i w domu nie jest tak różowo, gdyż Dre jest prześladowany przez dzieciaki z sąsiedztwa, które go biją i poniżają. Ratunek przychodzi w osobie pana Hana (Jackie Chan), mistrza sztuk walki kung-fu, który uczy go tajników samoobrony.

Filmy dla 12-latków

Han przekonuje Dre do wzięcia udziału w zawodach sztuk walki, w których jego przeciwnikami będą koledzy z klasy, którzy wielokrotnie utrudniali mu życie w szkole. Dre zgadza się i po wielu godzinach treningu przychodzi dzień zawodów. Czy Dre uda się pokonać emocje i dorównać uczniom Mistrza Li? 

Film fabularny jest idealny do rodzinnego oglądania, posiada wszystkie składniki dobrego filmu dla dzieci: przygodę, emocje i komedię, owinięte tajemniczą atmosferą sztuk walki i chińskiej kultury. Karate Kid  to także film motywacyjny dla dzieci, który nauczy je, jak ważna jest dyscyplina, wytrwałość, ale także odwaga w obliczu niesprawiedliwości.

Film jest dostępny online w serwisie Netflix.

W górę: Przede wszystkim

Up  to  film przygodowy  , w którym stary Carl, zabawny zwiadowca Russell i uroczy golden retriever o imieniu Dug wyruszają w fantastyczną podróż w latającym domu. Od dzieciństwa marzeniem Carla było odwiedzenie z żoną Paradise Falls w Ameryce Południowej. Ale jak to często bywa, życie wywróciło jego plan do góry nogami. 

Filmy przygodowe dla dzieci

Po śmierci żony Carl postanawia nie zwlekać i wyrusza wraz z towarzyszami w fantastyczną i inspirującą podróż. Jeden z najpiękniejszych filmów animowanych dla dzieci,  Up  , jest idealny zarówno dla młodych, jak i starszych, od 12 roku życia. 

Wall-E

Wall-E  to film animowany opowiadający historię najsłodszego robota, którego celem jest zbieranie śmieci z planety Ziemia. W XIX wieku, w momencie akcji filmu, Ziemia nie jest już zamieszkaną planetą. Jednak gdy statek Axiom wysyła na Ziemię robota badawczego o imieniu EVE, oba roboty spotykają się, zakochują, a Wall-E wyrusza na poszukiwania jej w całej galaktyce. 

Filmy online dla dzieci

Wall-E to film edukacyjny dla dzieci, który zyskał uznanie zarówno krytyków, jak i fanów. Poprzez opowiadającą i zrozumiałą dla dzieci historię porusza problem konsumpcjonizmu i zmian klimatycznych. Jeśli więc szukasz filmu, który zapewni rozrywkę najmłodszym, ale także otworzy konstruktywny dialog w rodzinie, to Wall-E będzie właściwym wyborem. Tylko pamiętajcie, że film jest odpowiedni dla dzieci od 10 roku życia.

W poszukiwaniu Nemo / W poszukiwaniu Nemo

„Gdzie jest Nemo”  opowiada historię małej rybki Marlina i jego syna Nemo. Z natury bardzo opiekuńczy, Marlin był zdecydowany nie pozwolić, aby cokolwiek stało się małemu Nemo. Jednak po kłótni, w której Nemo chce udowodnić ojcu, że przesadza, zostaje porwany przez nurka i trafia do akwarium na drugim końcu oceanu.

Marlin wyrusza z Dory, niebieską rybką z utratą pamięci, w pełną przygód przygodę, aby uratować syna. Ich jedyną wskazówką jest maska ​​do nurkowania z adresem z Sydney. Dwa rekiny twarzowe, meduzy, podróżują z żółwiami i uciekają z brzucha wieloryba, aby dotrzeć do Nemo. 

Odnalezienie Nemo  zabiera nas w głąb oceanu i uczy ważnych lekcji o odwadze, strachu, determinacji, przyjaźni i rodzicielskiej miłości. Film animowany pełen zabawnych sytuacji, który przeniesie najmłodszych w głębiny oceanu.

Film dostępny jest online w HBO GO  .

Seria „Epoka lodowcowa”.

Epoka lodowcowa  to seria filmów dla dzieci przedstawiających zwierzęta, niektóre wymarłe (jak mamuty), inne wciąż żyjące (jak wiewiórki czy leniwce), których przygody mają miejsce – zgadłeś! – w epoce lodowcowej. Oczywiście trudne warunki i nieprzewidziane sytuacje na każdym kroku sprawią bohaterom wiele kłopotów, nawet tym najbardziej imponującym.

Filmy dla dzieci w języku rumuńskim

Seria „Epoka lodowcowa”  daje doskonały kontekst do opowiedzenia maluchom o przeszłości naszej planety, o dinozaurach i innych wymarłych gatunkach, ale także o zmianach klimatycznych. Zatem te zabawne filmy dla dzieci nie tylko zapewniają rozrywkę, ale mogą też rozpocząć ważne dyskusje.

Seria o Harrym Potterze

Na pewno słyszałeś o słynnym czarodzieju i przygodach jego i jego przyjaciół w  Hogwarcie, Szkole Magii i Czarodziejstwa  . Seria o Harrym Potterze  przedstawia historię dzieci posiadających nadprzyrodzone moce, które próbują ocalić czarodziejski świat przed złym Lordem Voldemortem.

Przechodząc przez najdziwniejsze przygody i próby, Harry dowiaduje się, jak ważna jest odwaga, przyjaźń, zaufanie i miłość, ale także jak te wartości mogą stać się bronią w obliczu niebezpieczeństwa.

Filmy dla 10-latków

Harry Potter  to coś więcej niż tylko film o czarodziejach dla dzieci. W miarę jak Harry dorasta, problemy, przed którymi stoi, stają się coraz bardziej złożone, a historie stają się bardziej dopracowane. Jeśli pierwsze filmy z serii odtwarzają typowy kontrast między dobrem a złem, po drodze odkrywamy, że nie wszystko da się podzielić na czerń i biel. 

Dlatego dwa pierwsze filmy z serii –  Harry Potter i Kamień Filozoficzny  oraz  Harry Potter i Komnata Tajemnic  – są odpowiednie nawet dla dzieci w wieku poniżej 7-8 lat. Kolejne sześć jest nieco  ciemniejsze  , więc przypadną do gustu starszym dzieciom i nastolatkom.

Cały serial dostępny jest w HBO GO  . 

Shreka

Również w rozdziale „potwory”  Shrek  opowiada historię słynnego zrzędliwego ogra, który nie ceni nic bardziej niż spokój bagien, na których żyje. Kiedy jednak kilka postaci z bajek zostaje zesłanych na jego bagna, ogr musi działać. Razem z najbardziej gadatliwym osłem we wszechświecie (Eddie Murphy) Shrek wyrusza na poszukiwanie Lorda Farquaada, który wygnał do niego postacie na bagnach. 

Po przybyciu do miasta Farquaada Shrek (Mike Myers) i Donkey trafiają w sam środek turnieju, który niechcący wygrywają. Jednak jako mistrzowie oboje mają za zadanie walczyć z dzikim smokiem, aby ocalić księżniczkę Fionę (Cameron Diaz), którą Farquaad chciał poślubić. Jak można się spodziewać, Shrek i Osioł ratują księżniczkę, a przygody całej trójki trwają dalej.

Komedia dla dzieci

Animacja jest zabawną satyrą na baśnie, na których się wychowaliśmy, a których bohaterowie zostali zesłani na bagna Shreka. Dzieci będą tym bardziej rozbawione, że zakończenie jest nietypowe, a księżniczka nie zostaje z księciem, ale z… ogrem. Przygotujcie się więc na serdeczny śmiech przy jednym z najbardziej oryginalnych filmów dla dzieci! Czemu nie, może zdecydujesz się obejrzeć cały serial ze Shrekiem i jego gangiem, aby spotkać się także ze słynnym Kotem w Butach.

Król Lew

Animacja Disneya, uwielbiana przez dzieci,  Król Lew  opowiada historię młodego Simby, który zostaje uwikłany w walkę o władzę pomiędzy swoim złym wujem imieniem Skaza i ojcem Mufasą. Oszukany przez Skazę, by sądził, że zabił swojego ojca, Simba ucieka na wygnanie. Tam lwiątko poznaje swoich nowych przyjaciół: Timona i Pumbę – surykatkę i dzika.

Oboje mają zupełnie inne spojrzenie na życie, w porównaniu do tego pełnego obowiązków, jakie Simba miał mieć jako następca tronu. Chociaż przez jakiś czas wszystko idzie dobrze, Simba w końcu dowiaduje się, że nie można ukrywać się przed przeszłością i uciekać przed obowiązkami, z którymi się urodziłeś. Wraca więc, by stawić czoła swemu przeznaczeniu i walczyć ze Skazą o tron. 

Kreskówki komediowe

Jak Disney już przywykł, do mocnych stron tych filmów zaliczają się szczególnie  chwytliwe  piosenki, które wszyscy śpiewaliśmy, gdy byliśmy mali. A kto nie nuciłby  Hakuna Matata  nawet teraz, gdyby obejrzał film jeszcze raz? 

W 2019 roku po animacji pojawiła się  wersja live action  , wykonana w całości przy pomocy CGI. Film ściśle podąża za wątkiem narracyjnym kreskówki i nie wprowadza większych zmian w fabule. Jednak i ta wersja jest spektakularna, bo zdjęcia sprawiają wrażenie wyrwanych z  filmu dokumentalnego National Geographic  , a nie zrobionego komputerowo.

Obsada jest równie spektakularna jak osiągnięcia techniczne. Gwiazdy ożywiające bohaterów to Beyonce Knowles (Nala), Donald Glover (Simba), Seth Rogen (Pumba) i James Earl Jones, który ponownie wciela się w rolę Mufasy z kreskówki. Jeśli widziałeś film animowany ze swoim maluchem, nie możesz przegapić tej wersji.

Obie produkcje są dostępne online w HBO GO, zarówno z dubbingiem, jak i napisami. 

Aladyn

Aladyn  opowiada historię biednego chłopca z Agrabah, fikcyjnego miasta na Dalekim Wschodzie. Dzięki dobroci serca Aladyn był jednym z nielicznych, którym udało się wejść do Jaskini Cudów, gdzie ukryta była zaczarowana lampa. Oczywiście, że miał magiczną moc.

Aladyn zostaje oszukany przez złego Jafara, aby wejść do jaskini i przynieść mu lampę, ale w wyniku pewnych pomyłek młody człowiek zostaje panem lampy i uwięzionego w niej Ducha. Dżin spełnia dwa życzenia Aladyna i pomaga mu w ten sposób zdobyć Jasmine, księżniczkę, w której się zakochał. Sprawy się jednak komplikują, gdy Jafar przejmuje kontrolę nad lampą, a Jasmine poznaje prawdę o Aladynie. 

Filmy dla dzieci z dubbingiem w języku rumuńskim

Produkcja zachwyca nas szeregiem zapadających w pamięć utworów, m.in. piosenką  Cały nowy świat  , którą bohaterowie wspólnie śpiewają podczas podróży po zaczarowanym dywanie. Nic dziwnego, że dzięki takiej ścieżce dźwiękowej  Aladyn  stał się jednym z najpopularniejszych filmów Disneya dla dzieci.

Dodatkowo, jak Disney przyzwyczaił się w ostatnich latach, słynna animacja doczekała się także  wersji live-action  z udziałem aktorów. W nowej wersji, wyreżyserowanej przez Guya Ritchiego z 2019 roku, w roli charyzmatycznego Ducha występuje nie kto inny jak Will Smith. Film nie odbiega jednak zbytnio od oryginalnej historii, choć scenografia, kostiumy i choreografia robią wrażenie.

Piękna i Bestia

Piękna i Bestia  to bez wątpienia jedna z najlepszych animacji Disneya, ale także jedna z najbardziej docenionych przez krytyków. W wiosce we Francji młoda Bella zostaje wzięta do niewoli przez księcia, który pod wpływem klątwy został przemieniony w bestię. Nawet służący w jego zamku nie uniknęli klątwy i stali się obiektami, które dodają jeszcze więcej kolorytu całej historii, wśród których są Lumiere, Zegarmistrz, Pani Teapot i jej mały chłopczyk Chip.

Księżniczki Disneya

Oprócz słynnych piosenek, takich jak  Be our Guest  i oczywiście  Beauty and the Beast  , w filmie występuje jedna z najbardziej ukochanych księżniczek Disneya: Belle. Przełamując tradycyjne schematy, od razu stała się wzorem do naśladowania dla dziewcząt. W pierwszej części filmu Belle zawsze trzyma książkę w dłoni, zupełnie niewrażliwa na to, że wieśniacy śmieją się z niej za pójście do biblioteki. Jednocześnie dzięki swojej dobroci i altruizmowi nasza bohaterka oswaja dziką Bestię, której uczy tych samych cech, a przede wszystkim tego, jak ważne jest kochanie.

W 2017 roku animacja została odtworzona w  wersji live-action  , z udziałem Emmy Watson i Dana Stevensa. Choć produkcja z 1991 roku zalicza się do najlepszych filmów animowanych, nowy film fabularny dopełnia oryginalną historię. Ku uciesze fanów, zawiera więcej szczegółów na temat przeszłości Belle i klątwy, która spadła na zamek, ale zawiera także kilka oryginalnych piosenek. 

Cudowny Gaj

Rumuński film dla dzieci  Cudowna Dumbrava  jest adaptacją książki Mihaila Sadoveanu pod tym samym tytułem. Obie opowiadają historię Lizucy, 5-letniej dziewczynki, która zostaje zabrana przez złą macochę kochającym ją i troszczącym się o nią dziadkom. Dzieje się tak do czasu, gdy Lizuca postanawia uciec z domu wraz ze słynnym Patroklesem i wrócić do domu swoich dziadków, niedaleko gaju.

Rumuńskie filmy dla dzieci

Ale noc zatrzymuje ich po drodze, więc oboje muszą schronić się w zagłębieniu trzciny. Z dnia na dzień sny małej dziewczynki zabarwiają się magicznymi opowieściami o siedmiu krasnoludkach, dobrych wróżkach, pięknych dziewczynach i gadających zwierzętach. Kiedy się budzi, Lizuca jest już w domu dziadków, którzy nie chcą zostawić dziewczynki pod opieką macochy. 

Cudowna Dumbrava  pozostaje dziś, 40 lat po premierze, jednym z najbardziej ukochanych starych rumuńskich filmów dla dzieci, który warto obejrzeć ponownie z całą rodziną.

Weronika

Weronika , jeden z najlepszych rumuńskich filmów dla dzieci,   opowiada historię małej dziewczynki z domu dziecka. W wieku 5 lat otrzymuje w prezencie od Dobrej Wróżki zaczarowaną zabawkę. Traista jest w stanie spełnić każde życzenie Weroniki, pod warunkiem, że dziewczyna będzie miała dobre serce, będzie uprzejma i przyjazna w stosunku do otaczających ją osób. Niestety, gdy okazuje egoizm, Veronica zostaje pozbawiona swojego szczególnego daru.

Rozdarta żalem i wyrzutami sumienia dziewczynka postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaczarowanego przedmiotu. Następnie następuje podróż przez fantastyczne krainy, od świata mrówek, gdzie spotyka Wróżkę Mrówek i Świerszcze, do zaczarowanego lasu, w którym knuli Sly Fox i Motanul Danilă (Dem Rădulescu).  

Śmieszne filmy dla dzieci

W swoich zaczarowanych przygodach Weronika poznaje znaczenie odwagi, życzliwości i prawdziwej przyjaźni, powracając do rówieśników mądrzejsza i bardziej hojna. Będąc artystycznym filmem dla dzieci z 1972 roku, Veronica może pochwalić się imponującą obsadą, w której występuje wielu legendarnych aktorów kina rumuńskiego. Jednak jego przesłanie pozostaje aktualne, dlatego jest to jeden z najbardziej cenionych rumuńskich filmów, które oglądają zarówno dzieci, jak i rodzice.  

W tym artykule rozmawialiśmy o najlepszych filmach dla dzieci. Teraz możesz pomóc swojemu dziecku znaleźć odpowiedni film, który będzie mógł obejrzeć i cieszyć się nim.