20 najlepszych stron internetowych do oglądania francuskich filmów i seriali online za darmo

Francuskie filmy online za darmo

Francuskie filmy online za darmo: Sekret wyszedł na jaw: możesz mówić płynnie ze swojej sofy  (lub łóżka, jeśli jesteś taki jak ja :D). Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Netflix, Amazon, YouTube lub inne strony internetowe.

W tym poście przedstawię wam  20 różnych stron internetowych, na których można znaleźć świetne francuskie filmy do obejrzenia  (ponieważ mamy dość wszystkich i ich babć proponujących te same stare, stare francuskie filmy w każdym francuskim poście filmowym.  Le Fabuleux Destin d „Amélie Poulain  , ktoś?”).

OK gotowy? zanurzmy się

1. Amazon Prime Video, Netflix, Apple TV+ i Disney+

Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o „Famous 4”. To prawdopodobnie najlepsza opcja, jeśli mieszkasz poza Francją.

Niestety, nie wszystkie zwiastuny filmowe, które znajdziesz na YouTube, Wikipedii lub allocine.fr (patrz poniżej) będą dostępne do obejrzenia na Amazon, Netflix & Co.

Odkryłem zwłaszcza, że ​​większość francuskich filmów dostępnych w serwisie Netflix nie jest tak dobra (ale oczywiście lepsze to niż nic). Amazon Prime Video ma bardzo dobry wybór francuskich filmów. Istnieje kilka dobrych francuskich filmów dostępnych za darmo w ramach subskrypcji Amazon Prime, ale jeśli chcesz oglądać naprawdę dobre francuskie filmy, zazwyczaj będziesz musiał je kupić lub wypożyczyć.

Ponownie,  przed zakupem lub wypożyczeniem francuskiego filmu na Amazon (lub gdziekolwiek indziej), upewnij się, że oryginalna francuska wersja jest dostępna  (po francusku mówimy VO dla „oryginalnej wersji”).

I oczywiście, jeśli jesteś fanem Disneya, zawsze możesz wybrać zabawną trasę i obejrzeć swój ulubiony film Disneya po francusku. Dobrą rzeczą jest to, że znasz już tę historię na pamięć, a zrozumienie francuskiej wersji będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ wiesz, jak powinny wyglądać kwestie postaci w języku angielskim.

Francuskie kanały telewizji internetowej

Oprócz Arte.tv wydaje się, że większość (jeśli nie wszystkie) poniższych francuskich kanałów telewizyjnych online jest dostępna tylko dla osób mieszkających w UE. Ale mimo wszystko spróbuj, warto!

2.  art

Arte.tv  to wspaniały  BEZPŁATNY francusko-niemiecki kanał telewizyjny  , który od tego czasu rozszerzył swoje języki na angielski, hiszpański i kilka innych. Na tej stronie można znaleźć wiele ciekawych dokumentów, reportaży i filmów. Jest to  kanał bardzo skoncentrowany na kulturze, historii i geografii, więc filmy, które tam znajdziesz, często będą klasyczne, międzynarodowe, wnikliwe lub niezwykłe  .

Pamiętaj, że  w klasycznych lub starych filmach aktorzy często mówią inaczej i nie zawsze wymawiają słowa tak wyraźnie, jak we współczesnych filmach. A dźwięk nie zawsze jest tak wyraźny i wyraźny, jak tego oczekują uczniowie. Ale nie pozwól, aby to powstrzymało cię od próbowania. Nie wszyscy tacy są. Po prostu wiedz, że jeśli masz trudności ze zrozumieniem ich, prawdopodobnie dlatego.

3.  Kanał+

Niedawno zacząłem oglądać francuskie filmy na  www.canalplus.com  (popularny francuski kanał telewizji kablowej), ponieważ mają tam duży wybór francuskich filmów do obejrzenia. Niestety wygląda na to, że jest dostępny tylko dla mieszkańców UE (ale wiem, że sprytni z was mogą znaleźć sposób na obejście tego 😉 )

Rejestracja jest całkowicie bezpłatna. Po zarejestrowaniu będziesz mógł oglądać wiele francuskich filmów i programów telewizyjnych. Możesz przeglądać katalog lub wyszukiwać określone filmy i programy telewizyjne na pasku wyszukiwania.

Większość filmów kosztuje 2,99 € (około 3,65 $) do wypożyczenia w jakości SD i trochę więcej w HD. Alternatywnie możesz wykupić subskrypcję za miesięczną opłatę, która zaczyna się od około 20 €/miesiąc i dochodzi do 35 €/miesiąc, w zależności od tego, co chcesz uwzględnić w swojej subskrypcji.

Po prostu zarejestruj się i wypróbuj.

(Uwaga: dostępne są tylko francuskie napisy i, co dziwne, nie wydają się działać we wszystkich filmach… Ale spróbuj ponownie. Jest to całkowicie wolne od ryzyka, ponieważ nie musisz subskrybować, jeśli nie nie chcę.)

4.MYTF1  _

TF1 jest głównym francuskim kanałem telewizyjnym. Na MyTF1 możesz znaleźć wiele powtórek, oglądać programy na żywo i popularne seriale.

5.  Francja.tv

France.tv ma wiele reportaży, filmów dokumentalnych, seriali itp. ciekawy. Jest to centrum innych bardzo popularnych francuskich kanałów telewizyjnych: France 2, France 3, France 4 i France 5 (super oryginalne nazwy kanałów, które znam, ale hej, przynajmniej się utrzymają!)

6.  6graj

6play to centrum kanałów M6. M6 zwykle emituje programy rozrywkowe, więc jeśli to jest coś, co lubisz, sprawdź to!

Serwisy streamingowe na żądanie w języku francuskim

Oto kilka popularnych witryn z transmisją strumieniową na żądanie w języku francuskim. Jeśli mieszkasz poza UE, nie mogę zagwarantować, że będziesz mógł się zarejestrować i uzyskać dostęp do ich katalogu (chyba że korzystasz z usługi VPN… potajemnie).

Pamiętaj, że nie korzystałem z żadnej z tych usług, więc nie mogę tego zagwarantować. Starałem się wybrać tylko te, które wydawały się poważne i zasadne.

7.OC  _

OCS oferuje 7-dniowy okres próbny, a następnie kosztuje 9,99 € / miesiąc. Ma duży wybór filmów międzynarodowych.

8.  UniversCinema

UniversCiné ma również 7-dniowy bezpłatny okres próbny, a potem kosztuje 6,99 € / miesiąc.

9.  Cinetek

10.tenk_  _

Platforma Tënk na żądanie jest nieco bardziej wyjątkowa, ponieważ koncentruje się wyłącznie na starannie dobranych filmach dokumentalnych, niektóre nawet starsze niż 1960. Plan Tënk zaczyna się od 1 € za pierwszy miesiąc, a następnie kosztuje 60 € rocznie lub 33 € / 6 miesięcy.

11.Mubi_  _

Filmy na Mubi są również ręcznie wybierane przez zespół, a nowy film jest dodawany każdego dnia. Możesz zarejestrować się na 7-dniowy bezpłatny okres próbny, który kosztuje 69,99 € rocznie lub 29,99 € miesięcznie.

12.  FilmoTV

Odkryj więcej francuskich filmów

Wreszcie, oto kilka stron internetowych, na których możesz odkryć więcej francuskich tytułów filmowych.

Kliknij tutaj, aby regularnie otrzymywać rekomendacje i aktualizacje francuskich filmów.

13. Allocyna i IMDb

Na stronie www.allocine.fr znajdziesz wiele rekomendacji  filmowych  . Możesz wybrać żądane kategorie i filtry, a Allocine wyświetli listę najwyżej ocenianych filmów na podstawie wybranych kryteriów. Pamiętaj tylko, że jeśli nie określisz kraju (Francja), otrzymasz również wyniki międzynarodowe, zwłaszcza filmy amerykańskie. Więc jeśli szukasz francuskich filmów, zaznacz to pole w sekcji „País” (Kraj) po lewej stronie. 

Możesz także obejrzeć  niezliczone zwiastuny nadchodzących filmów lub filmów wyświetlanych obecnie  we francuskich kinach. Dzięki temu możesz być na bieżąco i umieszczać na liście obserwowanych francuskie filmy, które chcesz zobaczyć.

14.Wikipedia

Innym sprytnym sposobem na znalezienie francuskich filmów do obejrzenia jest wyszukanie filmografii znanych francuskich aktorów w Wikipedii  . Wiele z tych filmów będzie miało własną stronę w Wikipedii, zawierającą nie tylko streszczenie filmu, ale także świetną listę innych aktorów występujących w tym filmie. I tak zaczyna się królicza nora Wikipedii. Możesz w nieskończoność klikać od tytułów filmów do nazwisk aktorów, sprawdzać ich filmografię, odkrywać nowe filmy i nowych aktorów itp.

Szukając francuskich filmów w Wikipedii,  koniecznie przejrzyj francuską wersję strony  . Będziesz miał o wiele więcej wyników. Jednak przydatna może być również zmiana strony filmu na angielską, aby odróżnić angielski tytuł tego filmu i wiedzieć, czego szukać i zamawiać (lub przesyłać strumieniowo) na Amazon lub w innym sklepie z mediami w Twoim kraju.

Utknąłeś na starcie? Oto kilka wielkich nazwisk  (znani francuscy aktorzy)  , których możesz wyszukać w Wikipedii  :

15.youtube

Mówiąc o króliczych norach, największą w Internecie jest prawdopodobnie YouTube. Ta droga jest nieco trudniejsza, ale w ten sposób można również znaleźć świetne zwiastuny i francuskie filmy. 

Najpierw wybierz tytuł filmu w języku francuskim, który już widziałeś lub chcesz zobaczyć, oraz  francuskie słowo oznaczające „zwiastun”: „bande-annonce”  .

Powiedzmy, że odkryłeś  Intouchables  , po prostu wpisz „  Intouchables bande-annonce  ” w pasku wyszukiwania YouTube. Następnie po prostu kliknij jeden z sugerowanych zwiastunów w wynikach wyszukiwania (lub wyszukaj „bande-annonce officielle”). Gdy tylko znajdziesz się na stronie zwiastunów,  YouTube zasugeruje Ci wiele innych francuskich zwiastunów filmowych  . Możesz otworzyć wszystkie, które Cię interesują, w innej zakładce itp. I tak zaczyna się królicza nora YouTube.

Oczywiście często będzie też możliwość kupienia lub wypożyczenia francuskiego filmu bezpośrednio z YouTube. Jednak przed zakupem upewnij się, że film można obejrzeć w oryginalnej wersji francuskiej (audio) i że dostępne są zarówno francuskie, jak i angielskie napisy   . Myślę, że nie zawsze tak jest.

Czujesz się uwięziony? Oto kilka francuskich kanałów filmowych w YouTube, na których można obejrzeć wiele francuskich zwiastunów filmowych  :

Poza tym najlepszą rzeczą w YouTube jest to, że możesz śledzić francuskich YouTuberów, oglądać stare francuskie programy telewizyjne (choć bez napisów), a czasem nawet pełne francuskie filmy.

16.Fnac  _

Na koniec możesz pójść na całość i  wyszukać francuskie filmy, w których wielu Francuzów kupuje swoje  :  FNAC  . (wymawiane „fnac”! :D) To chyba największy francuski sklep multimedialny. Znajdziesz wiele płyt DVD, CD, książek, książek dla dzieci, komiksów itp. Na twojej stronie. To jest świetne, jeśli czujesz się trochę zagubiony lub chciałbyś znaleźć coś innego, świeżego i oryginalnie francuskiego, niezależnie od tego, czy czytasz, słuchasz, czy oglądasz materiał.

Kupuj tam, gdzie Francuzi robią zakupy! Lub po prostu znajdź nowe tytuły i spróbuj zamówić je na Amazon lub w lokalnej księgarni. Jednak odkryłem, że dla Amerykanów i Kanadyjczyków  kupowanie bezpośrednio w sklepie  FNAC  (wliczając opłatę za wysyłkę, która, jak sądzę, wynosi około 10-15 USD)  jest zwykle tańsze niż zamawianie tych samych książek, płyt DVD itp. na Amazon.com  , ponieważ często są tam podwójne.

Bonus: angielskie filmy z dubbingiem na język francuski

Wreszcie, to nie jest kolejny zasób, ale raczej wskazówka i sztuczka, o której rzadko słyszę, by ktokolwiek wspominał, nie mówiąc już o korzystaniu:  oglądaj angielskie (lub inne międzynarodowe) filmy z francuskim dubbingiem  . Znalezienie angielskiego filmu z francuską opcją audio może być trudniejsze, ale może warto go obejrzeć (i posłuchać!).

Dzieje się tak dlatego, że  anglojęzyczne filmy z francuskim dubbingiem mają często wyraźniejszą wymowę niż filmy francuskojęzyczne  . Oczywiście brzmi to bardziej wymyślnie niż oryginalny francuski i być może niedopasowane ruchy warg mogą początkowo wprowadzić w błąd, ale mimo to spróbuj. Jeśli znasz już ten film, to jeszcze lepiej  . Możesz przewidzieć, co się stanie, co powiedzą bohaterowie, a  to pomoże Ci skupić się na aspekcie nauki języka francuskiego  .

Oczywiście fajnie będzie posłuchać Brada Pitta, Denzela Washingtona czy Jennifer Aniston mówiących po francusku, ale nigdy nic nie wiadomo! Może ci się to bardzo przydać. Nie  lekceważ też potęgi oglądania kreskówek dla dzieci w języku francuskim  . Przynajmniej spróbuj.