Jak znaleźć żonę: 11 sposobów na znalezienie odpowiedniego partnera

Jak znaleźć żonę

Jak znaleźć żonę: Jesteś singlem i szukasz miłości? Zastanawiasz się, jak znaleźć żonę? Życie w pojedynkę ma wiele zalet, ale kiedy jesteś gotowy dzielić z kimś swoje życie, to życie może stać się frustrujące.

Samotne chwile mogą zamienić się w samotne chwile, kiedy w końcu jesteś gotowy, aby dołączyć do życia ze swoją przyszłą żoną, a to ci umyka. Zaczynasz się zastanawiać, jak znaleźć żonę i nie wiesz, od czego zacząć.

Dziś mamy tak wiele sposobów nawiązywania kontaktów, poznawania ludzi z całego świata, a mimo to wciąż borykamy się z dylematem, jak poznać żonę.

Zanim zajmiemy się sposobami przezwyciężenia tego, jak i gdzie znaleźć żonę, ważne jest, aby wyjaśnić, dlaczego wydaje się to takie skomplikowane.

Czy szukanie żony wydaje się gigantycznym zadaniem?

Niektórzy ludzie wydają się nie mieć problemu z umawianiem się na randki i znalezieniem kogoś, z kim mogliby zbudować dom, czasem więcej niż raz.

Dlaczego więc jest to wyzwanie dla tak wielu osób? Zwłaszcza, gdy „w morzu jest mnóstwo ryb” nigdy nie było bardziej prawdziwe niż w dzisiejszym cyfrowym świecie.

W poniższym filmie terapeutka relacji Esther Perel mówi o dzisiejszych ludziach i naszym poczuciu uprawnień.

Czujemy, że naszym prawem jest być szczęśliwym, dlatego trudno jest nam związać się z konkretnym partnerem, dopóki nie mamy pewności, że sprawi on, że będziemy szczęśliwsi niż następna osoba.

Strach przed przegapieniem kogoś lepszego może być jednym z powodów, dla których wciąż szukamy i tracimy możliwość dania prawdziwej szansy komuś, kogo już znamy.

Sugeruje, że zamiast skupiać się na poszukiwaniu pewności, której życie nigdy nie daje, powinniśmy przyjąć postawę ciekawości w relacji z osobą.

Badania  sprawdzające, czy, kiedy i jak ciekawość przyczynia się do pozytywnych wyników społecznych wśród nieznanych nieznajomych sugerują, że ciekawscy ludzie oczekują bliskości podczas intymnych rozmów i  czują się bliżej swoich partnerów podczas intymnych i małych rozmów  .

Oznacza to, że pozwalamy sobie wejść w związek z kimś, kto nas pociąga i zostajemy z nim wystarczająco długo, aby dowiedzieć się, czy dobrze do siebie pasujemy.

Zamiast pytać „skąd mogę mieć pewność, że ta osoba jest dla mnie odpowiednia?” , zadawaj pytania, aby ich poznać  , dzielić się doświadczeniami i spróbować zobaczyć, jak będzie wyglądało życie z tą osobą.

To prowadzi nas do następnego punktu, który koncentruje się na tym, co byłoby dobrym dopasowaniem, a nie idealnym dopasowaniem.

Wielu z nas koncentruje się na tym, jak znaleźć żonę i pomija inne kluczowe pytanie. Jakich  kluczowych cech potrzebuję u mojego wieloletniego partnera  ?

Trudno jest coś znaleźć, gdy nie do końca jesteśmy świadomi tego, czego szukamy.

Aby pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie „kto będzie moją przyszłą żoną”, kierujemy Cię do kilku pytań, które możesz wykorzystać do samodzielnej eksploracji:

 • Jakiej osoby NIGDY nie mogę sobie wyobrazić? 
 • Jaki byłby dla mnie idealny partner na tym etapie mojego życia? 
 • Na jakie kompromisy byłbym skłonny pójść (gdzie byłbym skłonny zdecydować się na wymiar między „nigdy w życiu” a idealnym partnerem)?
 • Co mnie pociąga w człowieku?
 • twój, a dlaczego? 
 • Jakie są 3 najważniejsze dla mnie rzeczy w związku? 
 • Jakie wartości dotyczące związków i życia musimy mieć wspólne, jeśli mam z nimi być? 
 • Jak sprawdzić, czy są chętni do pracy nad problemami, które pojawiają się w naszym związku? 
 • Jakie są wartości i wybory życiowe, które po prostu musisz szanować i które są dla mnie najważniejsze?
 • Jak muszę się czuć w związku, aby ta osoba była „tą jedyną”?
 • Czy chcę mieć dzieci? Czy jest dla mnie ważne, aby moja przyszła żona myślała tak samo, czy też jestem skłonny pójść na kompromis? Jak podobne powinno być nasze podejście do ich wychowywania? 
 • Czy musimy mieć podobne poczucie humoru? Czy zabawa jest ważnym aspektem związku? 
 • Jaka jest moja perspektywa i jaka byłaby Twoja perspektywa na rzeczy materialne i sukces?
 • Co oznacza dla mnie bycie wiernym? 
 • Jak potrzebuję być kochany? Czy chcą i są w stanie to zapewnić? 
 • Nie zapomnij uwzględnić inteligencji ciała. Co mówi mój żołądek? Czy mogę zobaczyć się z tą osobą do końca życia? Czemu?

Jeśli wydaje ci się, że to dużo do przetworzenia, pamiętaj, że nie musisz robić tego sam. Niektórzy profesjonaliści mogą ci pomóc w tej odkrywczej podróży. W porządku, jeśli wszystko, co wiesz, to „Potrzebuję żony” i nie wiesz, jak postępować.

Choć czasem trudno jest podjąć drogę samooceny, może ona być bardzo pomocna w poszukiwaniu „jak znaleźć żonę”.

Kiedy już wiesz, czego szukasz, możesz zająć się tworzeniem strategii, jak znaleźć żonę:

1. Korzystaj z codziennych spotkań, aby poznawać nowych ludzi

Codziennie wchodzimy w interakcje z wieloma ludźmi, ale tak naprawdę nie poświęcamy czasu na rozmowę z nimi. Wykorzystuj codzienne kontakty z ludźmi, aby z nimi rozmawiać.

Nowe znajomości mogą prowadzić do poszerzenia kręgu znajomych. To może przybliżyć cię o krok do rozwiązania równania, jak znaleźć żonę.

2. Randki w Internecie

Młoda Hinduska trzymająca telefon ze zdjęciem ukochanej

Możesz niechętnie  próbować aplikacji randkowych  , aby znaleźć żonę online. Może pomogłoby ci, gdybyś wiedział, że jedna trzecia małżeństw rozpoczęła się od randek online.

Badania  pokazują, że rozwój internetowych serwisów randkowych może być przyczyną silniejszych małżeństw, wzrostu liczby związków międzyrasowych i wzrostu powiązań społecznych poza naszym kręgiem społecznym.

3. Spędzaj czas z przyjaciółmi i ich przyjaciółmi

Wolimy spędzać czas z ludźmi, którzy są do nas podobni. Dlatego, kiedy wychodzisz z przyjaciółmi swoich znajomych, możesz znaleźć kogoś takiego samego. Poza tym najlepiej czujesz się, gdy przebywasz z ludźmi, z którymi lubisz spędzać czas.

To idealny czas, aby kogoś poznać i sprawić, by cię zauważył. W końcu, jeśli się nie uda, przynajmniej spędziłeś czas z przyjaciółmi i dobrze się bawiłeś.

4. Miejsce pracy jako randki pool

Po dokładnym przejrzeniu polityki randkowej Twojej firmy i wykluczeniu osób, którymi bezpośrednio zarządzasz, zadaj sobie pytanie, „z kim warto napić się kawy”.

Nie szukaj od razu „czy ta osoba może być moją przyszłą żoną?”. Mogą nie być tymi, z którymi skończysz, ale brakującym ogniwem twojego przyszłego małżonka.

5. Odnów kontakt ze starymi przyjaciółmi

Pożądana jest każda strategia, która pomoże ci poszerzyć krąg znajomych. Odnów więc kontakt z przyjaciółmi z dzieciństwa, starymi sąsiadami, współpracownikami z poprzedniej firmy lub kimkolwiek, kogo nie widziałeś od jakiegoś czasu iw którego towarzystwie lubisz.

6. Zostań wolontariuszem i bierz udział w wydarzeniach społecznościowych

Z jakiej przyczyny jesteś pasjonatem? Znajdź wydarzenie lub organizację wolontariatu, które się temu poświęcą. Tam spotkasz podobnie myślących ludzi, a być może także swoją żonę.

7. Chodzenie do kościoła lub na spotkania religijne

Jeśli jesteś religijnym mężczyzną szukającym żony, najlepszym miejscem na znalezienie osoby wierzącej jest kościół. Jeśli znasz już wszystkich w swoim kościele, poszerz krąg, odwiedzając inne miasta lub stany.

8. Rozpocznij nowe hobby lub aktywność

Ładna młoda kobieta gra na gitarze siedząc na kanapie w jasnym salonie

Jak znaleźć dziewczynę? Czy próbowałeś dołączyć do klubu książki, centrum społeczności lub zabawnych zajęć? Jak znaleźć żonę? Odkryj nowe hobby i zajęcia, takie jak gotowanie, kreatywne pisanie, taniec, fotografia itp.

9. Przyjmuj zaproszenia ślubne

Jeśli potrzebujesz żony, nie przegap okazji, aby wybrać się na wesele. Inne obecne osoby samotne prawdopodobnie również zastanawiają się nad własnym stanem cywilnym. Poproś ich do tańca lub  rozpocznij rozmowę  i pozwól im się rozwijać.

10. Wróć do szkoły

Badanie  przeprowadzone na Facebooku  pokazuje, że 28% zamężnych użytkowników Facebooka znalazło swoich współmałżonków podczas studiów. Jeśli planowałeś wrócić do szkoły, jest jeszcze jeden powód, aby to zrobić teraz.

11. Rozszerz kryteria randkowania

Ostatecznie, bez względu na to, jak bardzo poszerzysz swój krąg znajomych i na ile randek pójdziesz, jeśli nie dasz ludziom szansy, to wszystko na nic. Jeśli zastanawiasz się „jak znaleźć idealną żonę”, powinieneś zastąpić to pytanie „jak znaleźć dobrą żonę”.

Jeśli twoje kryteria lub oczekiwania wobec przyszłych partnerów są zbyt wysokie, nikt tego nie zrobi i będzie się wydawać, że pula randkowa naprawdę nie ma „ryb”. Dlatego, gdy zaczniesz się zastanawiać, jak znaleźć żonę, dodaj pytanie, jak nie przegapić dania jej prawdziwej szansy.

Kiedy uznasz, że jesteś gotowy porzucić życie w pojedynkę i znaleźć kogoś do poślubienia, możesz być zdezorientowany, od czego zacząć i jak znaleźć materiał na żonę.

Istnieje wiele kroków, które należy podjąć między uświadomieniem sobie i przyznaniem się przed samym sobą, że „chcę mieć żonę”, a zawarciem związku małżeńskiego.

Zanim zagłębisz się w to, jak znaleźć żonę, zalecamy zaadresowanie „jak wybrać żonę”. Kiedy już wiesz, czego szukasz, jakie są przeszkody i kompromisy, na które jesteś gotów pójść, łatwiej jest rozpoznać tę osobę.

Stamtąd skup się na poszerzaniu kręgu znajomych, aby zwiększyć swoje szanse na spotkanie „tego jedynego”.

Uczestnicz w weselach, imprezach społecznościowych, wolontariacie, chodź na spotkania kościelne, wykorzystuj i twórz wszelkie okazje do poznawania nowych ludzi. Zbadaj każde drzwi, które się manifestują, ponieważ za nimi może być osoba, z którą spędzisz życie.