Top 10 Bezplatných Počítačových Her Roku 2023

Nejlepší bezplatné počítačové hry

Nejlepší bezplatné počítačové hry: V roce 2023 je k dispozici mnoho bezplatných videoher ke stažení na všech herních platformách. Od počítačů po mobilní zařízení si hráči na celém světě mohou užívat některé oblíbené tituly, aniž by si je kupovali.

Zatímco placené videohry obvykle stojí 60 dolarů a nabízejí spoustu obsahu, některé z nich jsou prostě zklamáním. Mnoho AAA her v posledních letech selhalo a vyvolalo nedůvěru mezi herními vývojáři i hráči. Někteří hráči proto preferují bezplatné tituly, které nabízejí dostatek obsahu, více zábavy a méně bolení hlavy.

V tomto článku uvedeme 10 nejlepších bezplatných videoher, které si mohou hráči stáhnout a vyzkoušet. Všechny tyto tituly jsou vyvíjeny renomovanými společnostmi a některé z nich mají dokonce miliony simultánních hráčů.


10 bezplatných videoher, které si podmanily miliony hráčů po celém světě

1) Fortnite

Fortnite je jedna z nejlepších videoher všech dob (obrázek přes Epic Games)
Fortnite je jedna z nejlepších videoher všech dob (obrázek přes Epic Games)

Fortnite byl vydán v září 2017 a etabloval se jako jedna z nejlepších videoher všech dob. Hraní je zcela zdarma, ale hráči si mohou zakoupit kosmetické předměty, které jim nedávají žádnou konkurenční výhodu.

Téměř pět let po svém uvedení má tato videohra stále miliony hráčů současně, což z ní dělá jeden z nejpopulárnějších titulů současnosti.

Cílem Fortnite je přežít co nejdéle a stát se poslední osobou. Co ji odlišuje od ostatních battle royale her, je stavební mechanika, protože hráči mohou stavět různé struktury, jako jsou stěny, kužely, podlahy a další.

Zdarma jsou k dispozici videohry pro PC, herní konzole a mobilní telefony. Bohužel stažení hry pro mobilní telefony není snadný úkol, ale jednoduchý návod najdete v našem průvodci stahováním Fortnite.

Platformy   : PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Android, iOS.


2) Apex Legends

Apex Legends je další úspěšný battle royale na seznamu. Zatímco Fortnite má svou jedinečnou mechaniku, díky které je populární, Apex Legends je pravděpodobně nejzábavnější battle royale hra z pohledu první osoby.

Výběr dokonalého hrdiny (legendy) je klíčem k úspěchu, a pokud jednoho z nich zvládnete, není pochyb, že se v každé hře umístíte vysoko.

Stejně jako Fortnite je i Apex Legends o přežití a o tom být posledním hráčem, který stojí. Přestože hra nemá stavební mechaniku, každá legenda má své vlastní jedinečné vlastnosti a schopnosti, které hru odlišují.

Pokud hráči potřebují zábavnou a relaxační střílečku, která vyžaduje, aby přežili co nejdéle, Apex Legends může být tou nejlepší volbou.

Platformy   : PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Android, iOS.


3) Call of Duty: Warzone

Třetí a poslední battle royale hra na tomto seznamu,   Call of Duty: Warzone   je free-to-play videohra ideální pro každého, kdo miluje realistické střílečky z pohledu první osoby.

Je to další titul, který vyžaduje, aby hráči přežili až do konce, aby vyhráli. Vystoupí z letadla a vyberou si místo přistání na obrovské mapě, kde mohou sebrat zbraně a vyrazit do bitvy o přežití.

I když není tak populární jako předchozí dvě hry na seznamu, stále má aktivní komunitu a čas od času dostává nové aktualizace. Warzone je ideální pro každého, kdo má rád realistickou hratelnost, kterou Fortnite a Apex Legends nemohou nabídnout.

Platformy   : PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S.


4) SMITE

SMITE je MOBA, která je dostupná pro konzole a PC (obrázek přes Titan Forge Games)
SMITE je MOBA, která je dostupná pro konzole a PC (obrázek přes Titan Forge Games)

SMITE je videohra online Battle Arena (MOBA) pro více hráčů, kterou lze hrát na herních konzolích a PC. Na konzolích funguje překvapivě dobře a není těžké ho hrát.

Bezplatná hra má mnoho různých režimů, ale nejoblíbenější je Conquest. Vyžaduje, aby hráči postoupili na nepřátelskou základnu a zničili ji. Po cestě čelí mnoha různým překážkám, včetně stvoření a obranných věží.

SMITE je ideální pro milovníky mytologie, protože jeho hlavními postavami jsou bohové z různých panteonů, včetně řeckých, čínských a egyptských bohů.

Kromě příležitostných herních režimů mohou extrémně zdatní hráči soutěžit v turnajích s prize pooly přesahujícími milion dolarů.

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch.


5) World of Tanks

Jak název napovídá, World of Tanks je především o silných bojových vozidlech. Hra se zaměřuje na boj hráče proti hráči a je k dispozici na různých herních zařízeních včetně mobilních telefonů.

Bezplatná videohra má několik herních režimů, ale hlavním cílem je především eliminovat nepřátelské tanky. Kromě toho mohou hráči hrát i herní režim, ve kterém dobývají nepřátelské základny.

World of Tanks je k dispozici již více než 10 let a přilákal miliony hráčů. Bohužel je založen na freemium obchodním modelu, který nemusí být pro mnoho hráčů dokonalý. Hra je zdarma, ale pokud za ni utratíte peníze, můžete získat obrovskou výhodu nad svými protivníky.

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch, Android, iOS, macOS.


6) Hearthstone

Hearthstone je jedna z nejzábavnějších bezplatných videoher (obrázek přes Blizzard Entertainment)
Hearthstone je jedna z nejzábavnějších bezplatných videoher (obrázek přes Blizzard Entertainment)

Hearthstone   je jedna z nejlepších a nejvíce relaxačních videoher zdarma. Pokud máte rádi sběratelské karetní hry, rozhodně byste měli Hearthstone vyzkoušet a zjistit, zda se vám bude líbit.

Jedná se o tahovou hru, kde proti sobě hrají dva hráči. Existují různé typy karet, jako jsou minioni, kouzla a hrdinové a jejich kombinování je klíčem k úspěchu. Hráči musí být opatrní se správou zdrojů (mana) a musí udělat maximum, aby předběhli své soupeře.

Bezplatná videohra je bohužel dostupná pouze pro PC a mobilní telefony. Není k dispozici na herních konzolích a vzhledem k tomu, že existuje již více než osm let, je nepravděpodobné, že se někdy dočká konzolového portu.

Hearthstone obsahuje mnoho prvků tradice série Warcraft, díky čemuž je velmi oblíbený u  hráčů World of Warcraft   .

Platformy: PC, iOS, Android, macOS.


7) Destiny 2

Bungie vydala bezplatnou verzi Destiny 2, kterou si mohou užít hráči po celém světě. I když si hru můžete koupit, rozhodně byste si měli nejprve stáhnout bezplatnou verzi a zkontrolovat, co obsahuje a zda se vám líbí.

Destiny 2 je střílečka z pohledu první osoby, která má prvky hraní rolí a masivně multiplayerových online her. Je to hra s otevřeným světem a hráči mohou volně prozkoumávat herní svět, najít nové boje a získat kořist.

Bezplatná verze Destiny 2 má spoustu obsahu, včetně bojů PvE a PvP. Hráči mají také přístup ke všem planetám a dokonce i oblastem DLC.

Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Google Stadia.


8) Valorant

Hra Valorant je zdarma, ale nemusí to být ta správná hra pro každého (Obrázek přes Riot Games)
Hra Valorant je zdarma, ale nemusí to být ta správná hra pro každého (Obrázek přes Riot Games)

Valorant je další fantastická bezplatná videohra, kterou si hráči mohou stáhnout v roce 2022. Bohužel její cílové publikum je poměrně specifické, protože jde o soutěžní střílečku z pohledu první osoby.

Jedná se o týmovou hru a hráči jsou na začátku každého kola umístěni do útočícího nebo bránícího týmu. Hráči mohou vydělávat peníze plněním cílů a kupovat si s nimi lepší zbraně. Také každá postava má své vlastní schopnosti a kouzla.

Pokud máte rádi taktické střílečky nebo jste fanouškem Counter-Strike, pak byste se měli podívat na Valorant a zjistit, zda dokážete porazit konkurenci.

V současné době je bezplatná videohra dostupná pouze pro PC. Objevily se však nějaké úniky, které naznačovaly, že Riot Games možná vydá svou konzolovou verzi.

Platformy   : PC.


9) Genshin Impact

Genshin Impact   je pravděpodobně nejuvolňující a nejkrásnější videohra zdarma, která je v současné době k dispozici ke stažení. Obsahuje grafiku ve stylu anime a otevřený svět, který mohou hráči prozkoumat.

Jedná se o akční RPG videohru, která kombinuje průzkum a boj v otevřeném světě se zbraněmi a magií. Je k dispozici na více platformách, takže je ideální volbou pro hraní, ať už jste doma nebo na cestách.

Genshin Impact je další videohra, jejíž systém monetizace byl kritizován. Měli byste to však vyzkoušet a zjistit, zda vám to funguje.

Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Android, iOS.


10) Dota 2

Dota 2 je nejoblíbenější MOBA hra a je to bezplatný titul (Image via Valve)
Dota 2 je nejoblíbenější MOBA hra a je to bezplatný titul (Image via Valve)

Dota 2   je nejpopulárnější MOBA videohra. Vysílá se už téměř deset let a za tu dobu si získal poměrně dost fanoušků. Mnoho hráčů ji považuje za jednu z nejlepších videoher všech dob, takže ji musíte vyzkoušet.

Točí se to kolem útoku a obrany těch starých (základen). Každý tým má prastarou a musí ji chránit před svými nepřáteli. I když premisa nemusí znít jako moc zábavná, hratelnost rozhodně ano!

Bohužel Dota 2 je zatím dostupná pouze na PC. Hra je poměrně složitá, takže se možná v blízké budoucnosti nedočká konzolového portu.

Přestože hra zdarma má strmou křivku učení, její hratelnost je úžasná a obohacující. Nejzkušenější hráči mají také možnost soutěžit v turnajích Dota 2 a vyhrát velké peníze.