Fransız filmlerini ve dizilerini çevrimiçi olarak ücretsiz izlemek için en iyi 20 web sitesi

Ücretsiz çevrimiçi Fransız filmleri

Ücretsiz çevrimiçi Fransız filmleri: İşin sırrı açık: kanepenizden  (veya benim gibiyseniz yatağınızdan :D) akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz . Tek yapmanız gereken Netflix, Amazon, YouTube veya diğer web sitelerini açmak.

Bu yazıda  size, izleyecek harika Fransız filmleri bulabileceğiniz 20 farklı web sitesini tanıtacağım  (çünkü herkesin ve büyükannelerinin her Fransız film gönderisinde aynı eski Fransız filmlerini önermesinden bıktık.  Le Fabuleux Destin d ‚Amélie Poulain  , birisi?).

Tamam hazır? hadi dalalım

1. Amazon Prime Video, Netflix, Apple TV+ ve Disney+

Tabii ki “Ünlü 4”ten bahsetmeden geçemeyeceğim. Fransa dışında yaşıyorsanız, bu muhtemelen en iyi seçeneğinizdir.

Ne yazık ki YouTube, Wikipedia veya allocine.fr’de (aşağıya bakın) bulacağınız tüm film fragmanları Amazon, Netflix & Co.’da izlenemeyecek.

Özellikle Netflix’te bulunan Fransız filmlerinin çoğunun o kadar iyi olmadığını (ama elbette hiç yoktan iyidir) buldum. Amazon Prime Video’da çok iyi bir Fransız filmi seçkisi var. Amazon Prime aboneliğinizle ücretsiz olarak sunulan bir avuç iyi Fransız filmi var, ancak gerçekten iyi Fransız filmleri izlemek istiyorsanız, genellikle onları satın almanız veya kiralamanız gerekir.

Yine,  Amazon’da (veya başka herhangi bir yerde) bir Fransız filmi satın almadan veya kiralamadan önce, orijinal Fransızca versiyonun mevcut olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun  (Fransızca’da „orijinal versiyon“ için VO deriz).

Ve tabii ki, bir Disney hayranıysanız, her zaman eğlenceli rotaya gidebilir ve en sevdiğiniz Disney filmini Fransızca izleyebilirsiniz. Bununla ilgili iyi olan şey, hikayeyi zaten ezbere bilmeniz ve Fransızca versiyonu anlamak çok daha kolay olacak, çünkü karakterlerin repliklerinin İngilizce’de nasıl olması gerektiğini biliyorsunuz.

Fransız çevrimiçi TV kanalları

Arte.tv dışında, aşağıdaki çevrimiçi Fransız TV kanallarının çoğu (tümü değilse de) yalnızca AB’de ikamet eden kişiler tarafından kullanılabilir. Ama yine de bir deneyin, buna değer!

2.  Sanat

Arte.tv ,  o zamandan beri dillerini İngilizce, İspanyolca ve birkaç tane daha diline genişleten harika bir  ÜCRETSİZ Fransız-Alman TV kanalıdır . Bu sitede birçok ilginç belgesel, rapor ve film bulabilirsiniz. Kültür, tarih ve coğrafyaya çok odaklanan bir  kanaldır, dolayısıyla burada bulacağınız filmler genellikle klasik, uluslararası, anlayışlı veya sıra dışı olacaktır  .

Klasik veya eski filmlerde oyuncuların genellikle farklı konuştuğunu ve kelimeleri her zaman modern filmlerdeki kadar net telaffuz etmediklerini unutmayın  Ve ses her zaman öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kadar net ve net değildir. Ancak bunun sizi denemekten alıkoymasına izin vermeyin. Hepsi böyle değil. Sadece onları anlamakta zorluk çekiyorsanız, muhtemelen nedeninin bu olduğunu bilin.

3.  Kanal+

Yakın zamanda www.canalplus.com’da (popüler bir Fransız kablolu TV kanalı) Fransız filmleri izlemeye başladım   , çünkü izlenebilecek çok sayıda Fransız filmi var. Ne yazık ki, yalnızca AB’de ikamet edenler için mevcut gibi görünüyor (ancak aranızdaki kurnazların bir yolunu bulabileceğini biliyorum;) )

Kayıt tamamen ücretsizdir. Kayıt olduktan sonra pek çok Fransız filmi ve TV şovu izleyebileceksiniz. Kataloğa göz atabilir veya arama çubuğunda belirli filmleri ve TV şovlarını arayabilirsiniz.

Filmlerin çoğu, SD kalitesinde ve HD kalitesinde biraz daha fazla kiralamak için 2,99 € (yaklaşık 3,65 $) tutarındadır. Alternatif olarak, aboneliğinize neleri dahil etmek istediğinize bağlı olarak ayda yaklaşık 20 €’dan başlayan ve ayda 35 €’ya kadar çıkan bir aylık ücret karşılığında abone olabilirsiniz.

Sadece kaydolun ve deneyin.

(Not: Yalnızca Fransızca altyazı mevcuttur ve garip bir şekilde tüm filmler için işe yaramıyor gibi görünüyor… Ama yine de bir deneyin. Abone değilseniz abone olmanıza gerek olmadığı için tamamen risksizdir‘ istemiyorum.)

4.MYTF1  _

TF1, ana Fransız televizyon kanalıdır. MyTF1’de birçok tekrar bulabilir, canlı şovlar ve popüler TV dizileri izleyebilirsiniz.

5.  France.tv

France.tv’de birçok haber, belgesel, dizi vb. ilginç. Diğer çok popüler Fransız TV kanallarının merkezi: France 2, France 3, France 4 ve France 5 (süper orijinal kanal adlarını biliyorum ama hey, en azından kalıcı olacaklar!)

6. 6  oyun

6play, M6’nın Kanal Hub’ıdır. M6 genellikle eğlence şovları yayınlar, bu yüzden hoşunuza giden bir şey varsa, bakın!

Fransızca isteğe bağlı akış siteleri

İşte Fransızca’daki bazı popüler isteğe bağlı akış siteleri. AB dışında yaşıyorsanız, kaydolabileceğinizi ve kataloglarına erişebileceğinizi garanti edemem (bir VPN hizmeti kullanmıyorsanız… gizlice).

Lütfen bu hizmetlerden hiçbirini kullanmadığımı, dolayısıyla garanti edemediğimi unutmayın. Sadece ciddi ve meşru görünenleri seçmeye çalıştım.

7.OC  _

OCS, 7 günlük bir deneme sunar ve ardından ayda 9,99 € tutarındadır. Uluslararası filmlerden oluşan harika bir seçkiye sahiptir.

8.  Evren Sineması

UniversCiné’nin ayrıca 7 günlük ücretsiz denemesi vardır ve ardından ayda 6,99 € tutarındadır.

9.  Cinetek

10.tek  _

Tënk’in isteğe bağlı platformu, özellikle bazıları 1960’tan bile daha eski olan özenle seçilmiş belgesellere odaklandığından biraz daha benzersizdir. Tënk’in planı ilk ay için 1 €’dan başlar ve ardından yıllık 60 € veya 6 ay başına 33 €’ya mal olur.

11.Mubi  _

Mubi’deki filmler de bir ekip tarafından özenle seçiliyor ve her gün yeni bir film ekleniyor. 7 günlük ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz ve ardından yıllık 69,99 € veya aylık 29,99 € tutarındadır.

12.  FilmoTV

Daha fazla Fransız filmi keşfedin

Son olarak, daha fazla Fransız filmi başlığı keşfedebileceğiniz bazı web siteleri.

Düzenli Fransız film önerileri ve güncellemeleri için buraya tıklayın.

13. Allocin ve IMDb

www.allocine.fr adresinde birçok film önerisi bulacaksınız   . İstediğiniz kategorileri ve filtreleri seçebilirsiniz ve Allocine, seçtiğiniz kriterlere göre en yüksek puan alan filmlerin bir listesini görüntüleyecektir. Ülkeyi (Fransa) belirtmezseniz, özellikle Amerikan filmleri olmak üzere uluslararası sonuçlar da alacağınızı unutmayın. Bu nedenle, Fransız filmleri arıyorsanız, soldaki „País“ (Ülke) bölümündeki kutuyu işaretlediğinizden emin olun. 

Ayrıca  yaklaşan filmler veya şu anda  Fransız sinemalarında gösterilen filmler için sayısız fragman izleyebilirsiniz. Böylece güncel kalabilir ve görmek istediğiniz Fransız filmlerini izleme listenize ekleyebilirsiniz.

14.Vikipedi

İzlenecek Fransız filmleri bulmanın bir başka akıllıca yolu da Wikipedia’da bazı ünlü Fransız aktörlerin filmografilerine bakmaktır  . Bu filmlerin çoğunun kendi Wikipedia sayfası olacak ve size yalnızca filmin bir özetini değil, aynı zamanda o filmde rol alan diğer oyuncuların harika bir listesini de verecek. Ve böylece Wikipedia tavşan deliği başlar. Film isimlerinden oyuncu isimlerine kadar durmadan tıklayabilir, filmografilerini kontrol edebilir, yeni filmler ve yeni oyuncular keşfedebilirsiniz, vb.

Wikipedia’da Fransız filmleri ararken  , sitenin Fransızca versiyonuna göz attığınızdan emin olun  . Daha birçok sonuç elde edeceksiniz. Bununla birlikte, bir filmin İngilizce başlığını ayırt etmek ve nelere bakılacağını ve Amazon’da veya ülkenizdeki herhangi bir diğer medya mağazasında ne sipariş edileceğini (veya yayınlanacağını) bilmek için bir filmin sayfasını İngilizce olarak değiştirmek de yararlı olabilir.

Başlangıçta takıldınız mı? İşte Wikipedia’da arayabileceğiniz bazı büyük isimler  (ünlü Fransız aktörler)   :

15.youtube

Tavşan deliklerinden bahsetmişken, internetteki en büyüğü muhtemelen YouTube’dur. Bu yol biraz daha zor ama harika fragmanları ve Fransız filmlerini de bu şekilde bulabilirsiniz. 

İlk önce, daha önce izlediğiniz veya görmek istediğiniz Fransızca bir filmin adını ve  „fragman“ın Fransızca sözcüğünü seçin: „bande-annonce“  .

Diyelim ki  Intouchables’ı keşfettiniz  , YouTube arama çubuğuna  “  Intouchables bande-annonce “ yazmanız yeterli. Ardından, arama sonuçlarında önerilen fragmanlardan birine tıklayın (veya „bande-annonce officielle“ için arama yapın). Fragmanlar sayfasına girer girmez,  YouTube sizin için başka birçok Fransız film fragmanı önerecektir  . İlginizi çekenlerin hepsini başka bir sekmede açabilirsiniz vs. Ve böylece YouTube tavşan deliği başlıyor.

Tabii ki, çoğu zaman doğrudan YouTube’dan bir Fransız filmi satın alma veya kiralama olasılığı da olacaktır. Ancak  satın  almadan önce, filmin orijinal Fransızca versiyonunda (sesli) izlenebildiğinden ve hem Fransızca hem de İngilizce altyazıya sahip olduğundan emin olun. Her zaman böyle değil bence.

Kapana kısılmış hissediyor musun? YouTube’da çok sayıda Fransız film fragmanı izleyebileceğiniz bazı Fransız film kanalları şunlardır  :

Bunun yanı sıra, YouTube’un en iyi yanı, Fransız YouTuber’ları takip edebilmeniz, eski Fransız TV şovlarını (altyazısız da olsa) ve hatta bazen tam Fransız filmlerini izleyebilmenizdir.

16.Fnac  _

Son olarak,  birçok Fransız’ın kendi filmlerini satın almaya gittiği Fransız filmlerini arayabilirsiniz  :  FNAC  . (“fnac” olarak telaffuz edilir! :D) Muhtemelen en büyük Fransız multimedya mağazasıdır. Birçok DVD, CD, kitap, çocuk kitabı, çizgi roman vb. bulacaksınız. Web sitenizde. Bu, kendinizi biraz kaybolmuş hissediyorsanız veya materyal okurken, dinlerken veya izlerken farklı, taze ve orijinal olarak Fransızca bir şeyler bulmak istiyorsanız harikadır.

Fransızların alışveriş yaptığı yerde alışveriş yapın! Ya da sadece yeni kitaplar bulun ve onları Amazon’dan veya yerel kitapçınızdan sipariş etmeyi deneyin. Bununla birlikte, Amerikalılar ve Kanadalılar için  doğrudan FNAC mağazasından  satın almanın  (sanırım yaklaşık 10-15 $ olan nakliye ücreti dahil)  aynı kitapları, DVD’leri vb. sipariş etmekten genellikle daha ucuz olduğunu buldum. Amazon.com’da  çünkü orada genellikle iki katı oluyorlar.

Bonus: Fransızca dublajlı İngilizce filmler

Son olarak, bu başka bir kaynak değil, daha çok kimsenin bahsetmesini nadiren duyduğum bir ipucu ve püf noktası:  İngilizce (veya diğer uluslararası) filmleri Fransızca dublajlı izleyin  . Fransızca ses seçeneği olan bir İngilizce film bulmak sizin için daha zor olabilir, ancak izlemeye (ve dinlemeye!) değer olabilir.

Bunun nedeni,  Fransızca dublajlı İngilizce filmlerin genellikle Fransızca filmlerden daha net telaffuza sahip olmasıdır  . Tabii ki, orijinal Fransızcadan daha yapmacık geliyor ve belki de uyumsuz dudak hareketleri ilk başta kafanızı karıştırabilir ama yine de deneyin. Filmi zaten biliyorsanız, daha da iyidir  . Ne olacağını, karakterlerin ne söyleyeceğini tahmin edebilirsiniz ve  bu, Fransızca öğrenme yönüne odaklanmanıza yardımcı olur  .

Elbette Fransızca konuşan Brad Pitt, Denzel Washington veya Jennifer Aniston’ı dinlemek eğlenceli olacak ama asla bilemezsiniz! Bunu çok yararlı bulabilirsiniz. Ayrıca,  Fransızca çocuk çizgi filmleri izlemenin gücünü de hafife almayın  . En azından dene.