Význam Vidět Hady Ve Snech

Hadi ve snech

Hadi ve snech: Pokud máte hady v mozku, nebo spíše ve snech, nebojte se. Nejste tam sami. Ve skutečnosti jsou hadi jedním z nejstarších snových symbolů na světě. 

 • Hadi jsou běžným vysněným symbolem, který může vrhnout světlo na výzvy ve vašem životě.
 • Hadí sny mohou znamenat, že se něčeho bojíte, čelíte změně nebo máte co do činění s toxickou osobou.
 • Když si své sny zapíšete a porovnáte je s událostmi ve vašem životě, pomůže vám je porozumět.

To, že čas od času uvidíte ve svých snech náhodného hada, nemusí znamenat vůbec nic. Ale pokud často sníte o hadech, je možné, že vaše podvědomí chce, abyste něčemu věnovali pozornost.

Obecně platí, že opakující se sny o hadech často poukazují na něco, co ve svém bdělém životě zanedbáváte, říká Linda Mastrangelo, psychoterapeutka snů a výkonná ředitelka Institutu pro studium snů.

Podle Mastrangela vás hadí sny nemají děsit, ale informovat vás o opomíjených oblastech vašeho života a inspirovat k akci. 

Objevte níže pět možných vysvětlení vašich hadích snů a zjistěte, co s tím můžete dělat v bdělém světě.  

1. Ve vašem životě je někdo toxický

Chová se někdo ve vašem životě vyloženě jedovatě? Pokud ano, mohou mít podobu hada ve vašich snech, tvrdí Lauri Loewenberg, certifikovaný analytik snů a člen Mezinárodní asociace pro studium snů.

Vaše podvědomí vám může ukázat chování této osoby ve formě jedovatého hada, abyste mohli lépe porozumět jeho roli ve vašem životě, říká Loewenberg.

Pokud si nejste jisti, koho přesně had představuje, kontext kolem snu vám může napovědět. Například: 

 • Had, který vás kousne:  „Pokud vás had kousne, může to znamenat, že jste byli na konci kritiky nebo kousavých komentářů od někoho v reálném životě,“ říká Loewnberg. 
 • Had, který vás popadne –  Pokud vás had zmáčkne nebo popadne, může to představovat někoho, kvůli komu se cítíte v pasti, například toxického partnera nebo člena rodiny. 
 • Počet hadů:  Podle Loewenberga by několik hadů ve vašich snech mohlo představovat několik toxických lidí ve vašem životě, například toxické pracovní prostředí. 

Co dělat dál: „  Pokud je pro vás had ve snu hrozbou, zeptejte se sami sebe, kdo ve vašem skutečném životě způsobuje, že se cítíte stejně,“ říká Loewenberg. 

Pokud sníte o tom, že hadovi useknete hlavu nebo ji rozpůlíte, říká Loewenberg, vaše podvědomí může chtít, abyste tuto osobu vyškrtli ze svého života. 

Pokud to není možné, můžete zvážit omezení svého kontaktu nebo naplánování času na sebeobsluhu po interakci s nimi. 

2. Máš z něčeho strach 

Hadi ve vašich snech mohou také představovat abstraktnější strach, jako je odmítnutí nebo neznámo. 

Lidé jsou naprogramováni tak, aby měli genetickou fobii z hadů. Vědci se domnívají, že byste tento strach mohli zdědit od svých předků, protože hadi představovali významnou hrozbu pro přežití raných lidí. 

I když se dnes pravděpodobně pravidelně nesetkáte s hroznýšem nebo krajtou, ten primitivní strach ve vás stále může žít a vkrádat se do vašich snů.

Podle slovníku snů vám konkrétní typ hada, který se plazí ve vašich snech, může napovědět váš konkrétní strach. 

Například: 

 • Anakondy:  Mohou představovat emocionální nebo nevědomé obavy, jako je strach z odmítnutí. 
 • Černí hadi:  Mohou naznačovat strach z neznámého. 
 • Kobry:  Mohly by představovat strach z vyprovokování nepřítele.
 • Chřestýši:  Mohl by naznačovat menší strach nebo něco, co s vámi otřese, symbolizované chrastícím ocasem. 
 • Krajty:  To může znamenat, že se bojíte něčeho, co vás metaforicky chytá do pasti nebo dusí.

Co dělat dále:  Může vám pomoci začít tím, že si identifikujete všechny obavy nebo obavy, které vás sužují, když jste vzhůru. Dále zvažte některé techniky, které můžete použít ke zvládnutí těchto obav, jako například:

 • Cvičte všímavost zahájením každodenní meditační praxe
 • Zaměstnejte svou mysl úkoly, jako je úklid nebo úprava vašeho domova
 • Udělejte si čas na vděčnost, například si každý den zapište tři věci, za které jste vděční.
 • Spojte se s přítelem, osobně nebo prostřednictvím videohovoru
 • mluvit s terapeutem

3. Máte se co nového naučit

Hadi nejsou vždy negativními symboly ve snech. Ve skutečnosti se někteří vykladači snů domnívají, že v některých případech mohou být dobrými znameními. 

Například Carl Jung, jeden z průkopníků psychoanalýzy, viděl hady jako symbol transcendence, zkušenosti, která přesahuje obvyklé meze, jako je osobní nebo duchovní pokrok. 

Podle Mastrangela můžete o hadech snít, pokud vás to táhne k poznání nebo se chystáte vydat na cestu učení a objevování. 

Obrázky související s hady ve vašem snu mohou mít také transcendentní význam. Například uroboros, alchymistický symbol hada kousajícího se do ocasu, představuje cyklus transformace a znovuzrození, takže by mohl naznačovat osobní transformaci nebo objev ve vašem vlastním životě. 

Ve skutečnosti německý chemik August Kekulé údajně snil o uroboros, než objevil kruhovou strukturu benzenu.   

Co dělat dál:  Tyto typy hadích snů vás mohou něco důležitého naučit, říká Mastrangelo, takže se snažte zůstat otevření, hraví a zvědaví. 

Některé způsoby, jak můžete uvítat nebo podpořit osobní růst, zahrnují: 

 • Přečtěte si další knihy, od knih o duchovním růstu až po své oblíbené fiktivní série.
 • Dělejte více fyzické aktivity, jako je procházka nebo běh, abyste si pročistili mysl.
 • Odstraňte zbytečné rušivé vlivy, jako je pauza od sociálních sítí. 

4. Váš život se mění

„Hadi jsou často spojováni se změnou a transformací, protože svlékají kůži,“ říká Mastrangelo. Takže snění o hadech může souviset s velkou změnou ve vašem životě, jako je nová práce nebo nový vztah.

Možná cítíte úzkost z nové etapy života, jako je stěhování do nového města. Nebo, pokud jste se již vydali na novou cestu, vaše hadí sny by mohly představovat staré vzpomínky nebo traumata vycházející na povrch. 

Co dělat dále:  Pokud si myslíte, že vaše hadí sny pocházejí z úzkosti ze změny života, vyzkoušejte techniky, které vám mohou přechodné období zmírnit, jako je zapisování si  úzkostných myšlenek nebo  rozhovor s důvěryhodným přítelem. 

Čím více jste si těchto změn vědomi, tím lépe s nimi můžete vědomě pracovat, říká Mastrangelo. 

5. Vaše zdraví je ve vaší mysli

„Pokud máte co do činění s fyzickým onemocněním, můžete najít hady klouzající po vaší vysněné krajině,“ říká Loewenberg. 

I když si hady nemusíte aktivně spojovat s lékaři a medicínou, vaše podvědomí určitě ano, zvláště když hadi a léčitelství jsou od pradávna synonyma. 

Například Asclepius, řecký bůh lékařství, používal jako léčebný nástroj hůl propletenou hadem a tento symbol přijaly lékařské spolky po celém světě. Najdete ho na bocích nemocnic, ambulancí a dokonce i na vlajce Světové zdravotnické organizace (WHO). 

Kvůli této podvědomé asociaci, říká Loewenberg, mohou hadí sny znamenat, že se vaše tělo potřebuje uzdravit nebo již prochází procesem léčení. Způsob, jakým interagujete s hadem, vám může pomoci rozpoznat rozdíl. 

Podle Loewenberga mezi známky aktivního hojení patří: 

 • dotknout se nebo sebrat hada
 • Nechat to, aby se přes tebe rozléhalo
 • mluvit s hadem

Na druhou stranu, vidět hada, ale neinteragovat s ním, by mohlo znamenat, že se stále potřebuje léčit, říká Loewenberg. 

Co dělat dále:  Zvažte vše ve svém životě, co může ovlivnit vaše fyzické nebo duševní zdraví, jako je nedávná zdravotní diagnóza nebo stresující projekt v práci.

Negativní myšlenky nebo emoce vyvolané životními obtížemi mohou někdy narušit hormonální rovnováhu vašeho těla nebo ovlivnit váš imunitní systém. 

Lepší povědomí o faktorech, které vás stresují nebo poškozují vaše zdraví, však usnadňuje podnikat kroky k jejich kontrole. Můžete například:

 • Zlepšete svou rutinu osobní péče
 • Udělejte si více času na odpočinek a relaxaci
 • Domluvte si schůzku se svým lékařem 

Jak zvládnout neobvyklé nebo úzkostné sny

Pokud si stále lámete hlavu nad významem vašich hadích snů, zvažte, zda si do deníku snů zapište všechny kousky, které si pamatujete. 

Jakmile budete mít několik vstupů, můžete hledat konkrétní vzory nebo symboly, které mohou naznačovat obecná témata nebo významy. 

Podle Mastrelenga mezi faktory, kterým je třeba věnovat pozornost, patří: 

 • Své emoce a pocity obecně.
 • Určitá nastavení nebo postavy
 • Vaše chování ve snu.

Naučení se lucidnímu snu vám navíc může pomoci převzít kontrolu nad vyprávěním, například tím, že si představíte sami sebe s průmyslově silným repelentem hadů. 

Kdy spolupracovat s profesionálem

Někdy pro vás může být docela snadné přijít na význam svých snů a vypořádat se s nimi sami. 

Ale pokud máte intenzivní noční můry nebo se vám opakují sny, které ovlivňují váš spánek a duševní zdraví, nebo se bojíte usnout, možná je čas kontaktovat terapeuta nebo profesionálního tlumočníka snů. 

„Obzvláště opakující se noční můry mohou poukazovat na základní faktory, jako je  zanedbávané trauma  ,“ říká Mastrangelo, takže může pomoci spolupracovat s profesionálem, který má zkušenosti s  interpretací snů  .

Insider Takeaway 

Pokud se bojíte hadů, mohou se objevit ve vašich nočních můrách, ale hadi nejsou vždy negativním symbolem ve snech.

Hadi mohou například představovat uzdravení, osobní změnu nebo transformaci ve vašem životě. Jedovatý had ve vašich snech vám může dokonce nabídnout varování tím, že vás upozorní na toxickou osobu ve vašem životě.

Vedením deníku snů nebo spoluprací s profesionálem můžete zmapovat potenciální význam vašich snů a podniknout kroky v bdělém světě, abyste se s nimi vypořádali. 

„Hadí sny nás mají něco naučit o nás samých a lidstvu na univerzální úrovni, pokud bychom jen naslouchali a čelili svým strachům,“ říká Mastrangelo.