İnternetten Para Kazanma: Büyük Gelir Kazanmanız için 28 Yol

İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma: Gerçek şu ki, internetten para kazanmanın gerçek  yolları  var : milyonlarca insan bunu her gün yapıyor. Serbest çalışan dijital göçebelerden pazarlamacılara ve yükselen girişimcilere, dizüstü bilgisayarınızı ve güçlü bir internet bağlantınızı kullanarak evde deneyebileceğiniz pek çok iş fikri var. Öyleyse,   çevrimiçi para kazanmanın bazı gerçek yollarını tartışalım.

İnternetten nasıl para kazanılır: 28 gerçek yol

1. Stoksuz satış yapmaya başlayın

Listemize internetten para kazanmanın en popüler yollarından biriyle başlayalım. Google Trends’e göre, stoksuz satışın popülaritesi artıyor ve bu da onun bir iş fikri olarak uygulanabilirliğini vurguluyor. Bir girişimcinin sekiz haftada nasıl 6.667 dolar kazandığına veya bir mağaza sahibinin yalnızca bir ürün satarak nasıl altı rakam kazandığına dair başarı hikayeleriyle, stoksuz satışın çevrimiçi para kazanmanın gerçek bir yolu olduğuna dair pek çok kanıt var.

Stoksuz satışın ne olduğunu bilmiyorsanız, bir müşteriye bir ürün sattığınız, ancak tedarikçinin ürünü sizin adınıza depoladığı, paketlediği ve müşterilerine gönderdiği bir iş modelidir. Shopify stoksuz satış ile mağazanıza ekleyebileceğiniz milyonlarca ürüne erişebilirsiniz. Bazı Shopify stoksuz satış uygulamaları, ürün resimlerinizi elle seçmenize, ürün açıklamalarını düzenlemenize ve insanların sizinle alışveriş yapmayı sevmesi için işletmenize kişiselleştirilmiş bir hava vermenize olanak tanır.

Stoksuz satıştan para kazanmanın en iyi yolu? Girişimcilerin çoğu bazı pazarlama stratejilerine odaklanmıştır:

 • Facebook Reklamlarını Çalıştırın
 • Ürünlerinizi tanıtmak için etkileyiciler edinin.
 • Sosyal ağlarda potansiyel müşterilere doğrudan mesaj (DM) gönderme

Bir mağaza açmaya hazırsınız ancak satacak ürünlere mi ihtiyacınız var? El sıkışma, çevrimiçi girişimcilerin ürünleri toptan fiyatlarla satın almak için gittikleri yerdir.

2. İsteğe bağlı yazdırmayı deneyin

Talep üzerine baskı (POD), çevrimiçi para kazanmanın başka bir popüler yoludur. Birçok kişi, diğer işletmelere göre daha düşük ek yüke sahip olduğu için bu iş modelini benimsemiştir.

Talep üzerine baskı, envanter taşımanız veya ürünleri müşterilere kendiniz göndermeniz gerekmediği için stoksuz satış yöntemine benzer. Ancak, iki küçük fark var. İlk olarak, marka bilinirliği için harika olan kendi özel ürünlerinizi yapabilirsiniz. İkincisi, çok çeşitli kategoriler yerine belirli makaleler arasından seçim yapabilirsiniz. Talep üzerine baskı şirketlerinin çoğu, tişörtler, kupalar ve bez çantalar gibi basılması kolay ürünler sunar.

Talep üzerine baskı işinizle para kazanmanın en iyi yolu mu? Ücretsiz pazarlama kanalları. En iyi seçeneğiniz, ürünlerinizi Instagram ve Pinterest’te ve hedef kitlenizi iyi bir şekilde dönüştüren sosyal medya etkileyicileri aracılığıyla ücretsiz olarak tanıtmak olacaktır.

Her iş modelinin artıları ve eksileri hakkında Toptancı Ted ile sağlıklı bir tartışmaya girmemizi izleyerek talep üzerine baskı ve stoksuz satış hakkında tam bir genel bakış elde edebilirsiniz.

talep üzerine baskı ile para kazanın

3. Satış ortaklığı ile para kazanın

Bağlı kuruluş pazarlaması, çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir. Yıllar geçtikçe popülaritesi arttı ve düştü, ancak çevrimiçi para kazanmanın istikrarlı bir yolu olmaya devam ediyor. Bağlı kuruluş pazarlamasının en iyi yanı, aralarında Shopify, Amazon, Uber ve FabFitFun’un da bulunduğu çok çeşitli şirketler arasından seçim yapabilmenizdir.

Bağlı kuruluş pazarlaması, diğer markaları tanıtarak geçiminizi sağlamanıza olanak tanır. Bir pazarlamacıysanız perakende ürünleri, yazılımları, uygulamaları ve daha fazlasını tanıtarak satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. Komisyon kazanmak küçük gibi görünse de, birden fazla markanın satış ortağı olabileceğinizi ve tek bir blog gönderisine birden çok satış ortağı bağlantısı ekleyebileceğinizi unutmayın.

Bağlı kuruluş pazarlaması yaparak gerçekten çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey içerik pazarlamasına odaklanmaktır. Birden fazla yüksek kaliteli içeriğe sahip bir blog oluşturarak, kendinize ait diyebileceğiniz bir varlık yaratırsınız. Bağlı kuruluş ortağınızın web sitesine trafik çekmek için blog gönderilerinize stratejik olarak bağlı kuruluş bağlantıları yerleştirin. 

4. Bir YouTube kanalı başlatın

Başkaları YouTube’dan para kazanabiliyorsa, siz de kazanabilirsiniz. En çok kazanan YouTuber, YouTube kanalına tuhaf numaralar yükleyen ve 2021’de kendisine 54 milyon dolar kazanan Jimmy Donaldson (diğer adıyla MrBeast). ve boks içeriği. YouTube’daki şöhreti (ve boks kariyeri), YouTube kazançlarının ötesinde çevrimiçi para kazanmak için nüfuzunu kullanmasına yardımcı oldu.

Güçlü ve sadık bir kitle oluşturabilmeniz için YouTube kanalınız tek bir nişe odaklanmalıdır. Örneğin, makyaj eğitimleri oluşturabilir, video oyunları yayınlayabilir, ürünleri inceleyebilir, becerileri öğretebilir, şaka videoları oluşturabilir veya izleyici olduğunu düşündüğünüz başka herhangi bir şey oluşturabilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın sırrı, insanların istediği içeriği oluşturmaktır. İnsanları videolarınızı izlemeye ikna etmek için akıllı başlıklar oluşturun ve YouTube araması için optimize etmek üzere açıklamanızda anahtar kelimeler kullanın. 1.000 aboneye ulaştığınızda, YouTube reklamlarıyla kanalınızdan resmi olarak para kazanabileceksiniz.

youtube ile para kazanmak

5. Etkileyici olun

Kişisel bir marka oluşturmak, çevrimiçi para kazanmanıza da yardımcı olabilir. Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo’nun sponsorlu bir Instagram gönderisi için ortalama 880.259 ila 1 milyon dolar arasında ücret aldığını biliyor muydunuz? Gerçek yıldızlar, şarkıcılar ve sporcular en etkili insanlar gibi görünse de, daha küçük ölçekli etkileyicilerin bile bugün birkaç yıl öncesine göre daha fazla para kazanabileceğini unutmayın.

Etkileyici olmak için sağlıklı bir takip oluşturmanız gerekir. Başlangıç ​​için en iyi platformlar hangileri? Instagram ve TikTok. Ünlü olmayan en büyük etkileyicilerden bazıları, genellikle bu platformlarda ilk kez maruz kalma zevklerini aldı. Büyük bir Instagram kitlesi oluşturmak istiyorsanız, nasıl daha fazla Instagram takipçisi edinebileceğinizi görmek isteyebilirsiniz.

Influencer olarak para kazanmak için sponsorlu gönderiler için ödeme alabilir, kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturabilir ve ürünler satabilir, biyografinize ortaklık bağlantıları ekleyebilir, fotoğraflarınızı satabilir, kendi podcast’inizde reklam satabilir, ürünler yapıp satabilir, görünür . etkinliklerde ve daha fazlası.

6. Çevrimiçi bir kurs oluşturun

Kurs satmak, İnternette para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bir konuda uzmansanız, çevrimiçi kurslar oluşturarak bilginizden para kazanabilirsiniz. Kursunuzu Udemy’de veya zaten kendi hedef kitleniz varsa kendi web siteniz üzerinden satabilirsiniz. Bazı girişimciler, çevrimiçi kurslardan ayda 5.000 dolara kadar kazanıyor.

Popüler ve başarılı bir kurs oluşturmak için nişinizdeki trend kurslardan ilham alın. Sonra incelemelere bakın. İnsanların övdüğü yönler nelerdir ve insanların nefret ettiği şeyler nelerdir? Halihazırda yaratılmış olandan daha iyi bir şeyi nasıl yaratabilirsiniz? İnsanları heyecanlandıran olumlu şeyleri taklit ederken en büyük şikayetleri ele alan içerik oluşturmaya odaklanın.

Kursunuzu sattığınız platform, para kazanmanın en iyi yolunu belirleyecektir. Kursunuzu Udemy’de satarsanız, onu tanıtmak için fazla bir şey yapmanız gerekmez. Neredeyse ayarlayabilir ve unutabilirsiniz. Belki bazı bloglarda veya sosyal medyada tanıtın. Ancak, kurs kendi web sitenizde barındırılıyorsa, kursu tanıtmak için reklamlar yayınlamak isteyebilirsiniz. Pazarlama için ödeme yapmadan gelecekteki kursları tanıtmak için bir e-posta listesi de oluşturabilirsiniz.

kurslarla internetten nasıl para kazanılır

7. Bir e-Kitap yayınlayın

Amazon Kindle Direct Publishing ile bir e-Kitap yayınlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek yapmanız gereken eKitabı yazmak, biçimlendirmek, bir eKitap kapağı oluşturmak, yayınlamak ve tanıtmak. 2013’te Amazon’da birkaç e-Kitap oluşturdum ve bu beni zenginleştirmese de biraz para kazandım.

E-Kitabınız için bir yazar, kapağı tasarlaması için bir grafik tasarımcı ve içeriğin hatalarını ayıklaması için bir el yazması editörü tutmayı seçebilirsiniz. Konuyu araştırırken, Amazon’daki popüler aramalara dayalı anahtar kelimelere odaklanın. İnsanların arama yaparken kullandıkları kelimeleri bulmanızı sağlayan Anahtar Kelime Aracını sık sık kullanırım, böylece onlardan başlığınızı oluşturabilirsiniz.

E-kitabınız için satış oluşturmak üzere müşterileri çektiği gösterilen pazarlama taktiklerine odaklanın. Örneğin, kitabınızın ilk birkaç nüshasını ücretsiz olarak dağıtabilirsiniz. Bu, sosyal medyada vızıltı oluşturmanıza ve bazı incelemeler almanıza yardımcı olur, bu da sosyal kanıt yoluyla müşteri kazanmanıza yardımcı olur. E-kitabınızı tanıtmak için diğer etkili stratejiler, etkileyici pazarlama ve video kampanyalarını içerir. 

8. Bir blog başlatın

Blog yazmak, çevrimiçi para kazanmanın en eski yöntemlerinden biridir. Yazmayı seven insanlar, blogları niş bir odakla başlatma eğilimindedir. Örneğin, erteleme, arabalar, stoksuz satış, oyuncaklar vb. hakkında bir blog, genellikle sadık bir takip oluşturmak için yeterince dar bir odak noktasıdır ve çok fazla alanı kapsayacak kadar büyüktür.

Shopify’dan (oluştururken abonelik ödemeniz gerekmemesi için ücretli özelliği kaldırın) WordPress’e kadar çeşitli platformlarda bir blog başlatabilirsiniz. Blogunuzu başlattığınızda, sıkı bir odaklanma ile çok özel anahtar kelimelere odaklanın ve büyüyüp yeni alanlara hakim oldukça diğer, ancak yine de alakalı kategorilere doğru genişlemeye devam edin. Bu, zamanla büyük bir blog oluşturmanıza olanak tanır. Ziyaretçiler üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak için tasarımın da önemli olduğunu unutmayın. İşte blogunuzu başlatmanıza yardımcı olacak 20 blog tasarım ilhamı.

Bir blog ile para kazanmanın birkaç yolu vardır. Yayınlarınıza bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebilirsiniz (bir feragatnameyi unutmayın). Yayınlarınıza stratejik olarak reklamlar yerleştirerek blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Sponsorlu gönderiler, belirli markalarla para kazanmanıza yardımcı olabilir; bu, inceleme blog yazarları arasında popülerdir. Blogcular ayrıca web sitelerinde dijital veya fiziksel ürünler satabilirler. Sunumlar, TV fırsatları veya büyük müşteri fırsatları almanıza yardımcı olacak kişisel bir marka oluşturmak için bir blog da kullanabilirsiniz. 

internetten blog yazarak para kazanmak

9. Serbest meslek sahibi olmayı düşünün

Çevrimiçi para kazanmanın en kolay yolu, 9’dan 5’e kadar çalıştığınız mevcut işinizi alıp bunun yerine çevrimiçi yapmaktır. Örneğin, bir yazar, idari asistan, grafik tasarımcı, öğretmen, geliştirici vb. iseniz, bu becerileri pazarlayabilir ve bunları uygulamanız için size ödeme yapmaya istekli çevrimiçi müşteriler bulabilirsiniz.

Ayrıca her tür serbest çalışan için sonsuz bir çalışma platformu listesi vardır. Örneğin, serbest yazarlar, belirli çevrimiçi yazı işleri panolarında ve ayrıca Fiverr, Freelancer, Upwork ve diğerleri gibi genel serbest web sitelerinde iş başvurusunda bulunabilirler. Becerilerinizin doğrudan gelir akışı oluşturmak için kullanılamayacağını fark ederseniz, sahip olabileceğiniz diğer aktarılabilir becerilerden para kazanmayı deneyebilirsiniz. 

Serbest çalışan olarak çevrimiçi para kazanmak için güçlü bir portföy oluşturarak başlamanız gerekir. Bu, başlamak için bazı saygın orta seviye markalarla ücretsiz çalışma yapmak anlamına gelebilir. Güçlü bir portföy oluşturduğunuzda, çevrimiçi ortamda daha fazla para kazanmak için harika potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Unutmayın, serbest çalışma bir sayı oyunudur – ne kadar çok kişiselleştirilmiş e-posta ve istek tamamlarsanız, yanıt alma olasılığınız o kadar artar.

10. Bir uygulama oluşturun

Bir geliştirici değilseniz, muhtemelen bu fikre para kazanmak için bakıyorsunuz ve kendinizi biraz sıkışmış hissediyorsunuz. Neyse ki, sizin için bir uygulama geliştirmesi için programlama becerisine sahip birini işe alabilirsiniz. Toptal gibi siteler sizi, vizyonlarını gerçeğe dönüştürmek için girişimcilerle çalışmaya açık olan birçok uygulama geliştiricisine bağlayacaktır.

Tek yapmanız gereken benzersiz bir uygulama fikri bulmak, hedeflemek istediğiniz kitleyi belirlemek ve ürününüz için bir marka imajı oluşturmak. İşe aldığınız programcı, geliştirme cephesindeki şeylerle ilgilenecektir.

Uygulamanızdan para kazanmak söz konusu olduğunda, en iyi seçeneğiniz onu Google Play’e ve App Store’a eklemek olacaktır. Mantığa aykırı gibi görünse de ücretsiz bir uygulamaya sahip olmak, ücretli bir uygulamadan daha fazlasını yapmanıza yardımcı olabilir. Ücretsiz bir uygulama ile para kazanmanıza yardımcı olacak reklamlar veya premium özellikler ekleyebilirsiniz. Ücretsiz uygulama daha fazla sayıda insanı çekeceğinden, onlara daha fazla satış yapmanız daha kolay olacaktır.

uygulamalarla para kazanmak

11. Yazar ol

İçerik pazarlamasına artan ilgiyle birlikte, giderek daha fazla şirket, web mülklerini harika içerikle doldurabilecek yazarlar arıyor. Bir yazar olarak başarılı olmanın sırrı, belirli bir nişe odaklanmaktır. Pek çok yazar, gıdadan teknolojiye kadar çok çeşitli kategoriler için yazan genelci olmaya çalışır. Bununla birlikte, bir yazar olarak niş bir odağa sahip olmak sizi diğerlerinden ayırır ve hedef pazarınızdaki müşterileri çekmenizi kolaylaştırır.

Nişte deneyim sahibi olduğunuzda, bir içeriğe farklı bir bakış açısı katabilirsiniz. Bu, çevrimiçi olarak diğer tüm yazarlarla aynı şeyi söylemediğiniz anlamına gelir. Ve markaların gerçekten ödemek istediği şey de bu: düşünceleriniz, deneyimleriniz ve bir nişe ilişkin içeriden bakış açınız.

Yazma işleri için başvururken, işe alan kişiye ilgili örnekleri gönderdiğinizden emin olun. Birisi bir pazarlama yazısı örneği isterse, onlara bir pazarlama yazısı örneği gönderin. Mali bir makale göndermeyin. Ya da bir fitness. Alakalı bir örnek göremiyorsanız, bir işe alım yöneticisinin niş sektörü ne kadar iyi anladığınızı bilmesi zordur. Becerilerinize ve deneyiminize uygun fırsatlara başvurun

internetten para kazanmak için fikirler

Aşağıdaki web siteleri aracılığıyla çevrimiçi para kazanmak için yazma işleri bulabilirsiniz:

 • blogger
 • craigslist
 • profesyonel bloglar
 • bağımsız yazı
 • medya bistrosu
 • esnek işler
 • serbest blogger olmak

12. Yan konserler verin

Ek işler, tam zamanlı işinizi sürdürürken çevrimiçi para kazanmanıza yardımcı olabilir. Ayda fazladan birkaç yüz dolar kazanmak istiyorsanız, bu harika bir fikir. İş her zaman uzun vadeli değildir, ancak olabilir.

Çevrimiçi yapabileceğiniz yarı zamanlı işleri bulmak için Fiverr gibi platformları kullanın. Esnek ekonomiye yeni giren biri olarak, ilk incelemenizi alabilmek için düşük bir fiyat sunmaya odaklanmak isteyeceksiniz. Daha hızlı başlayabilmeniz için bir arkadaşınızın işinizi satın almasını ve ilk incelemelerini bırakmasını tavsiye ederim. Arkadaşınıza bir müşteri gibi davranın ve portföyünüze dahil edebileceğiniz bitmiş bir ürün sunun. 

Fiverr ile ilgili olan şey, aynı zamanda bir sayı oyunu olmasıdır. En iyi Fiverr kullanıcılarına bakarsanız, birkaç konsere sahip olduklarını göreceksiniz. Ne kadar çok konseriniz varsa, sizi bulmaları o kadar olasıdır.

Fiverr ile para kazanmak

Fiverr fiyatları almak istemiyorsanız yan işler bulmak için FlexJobs gibi platformlara yönelebilirsiniz. İşleriniz bölümünde, sözleşme veya evden çalışma fırsatlarını arayabilirsiniz. FlexJobs’taki uzaktan çalışma fırsatlarının en iyi yanı, dünyanın herhangi bir şehrinde bunlara başvurabilmenizdir. 

FlexJobs’un yazma, işletme, tasarım, muhasebe ve daha fazlasını içeren çeşitli yan işleri vardır. Dolayısıyla, yetenekleriniz bu para kazandıran fikirler listesindeki hiçbir şeyle uyuşmuyorsa, bir FlexJobs ek işini denemek isteyebilirsiniz. Birden fazla fırsata başvurmak, kısa sürede birkaç işe girme şansınızı artıracaktır. 

13. Çeviri işi yapın

Çeviri oldukça yetersiz hizmet alan bir niştir, bu da bu alanda diğer niş pazarlara göre daha az rekabet olduğu anlamına gelir. Fırsattan yararlanmak için en az iki dilde akıcı olmalısınız. İki dilliyseniz veya okulda popüler bir dilde eğitim aldıysanız, bu, deneyebileceğiniz harika bir para kazanma fikri olabilir.

Çeviri yeteneğinizin kanıtını göstermeniz gerekecek. Bir dil dereceniz veya metin çevirme deneyiminiz varsa, portföyünüzde veya özgeçmişinizde bunu vurguladığınızdan emin olun. Çoğu şirket bir çeviri testi ister ve testi geçmenize yardımcı olması için çeviri araçlarını istediğiniz zaman kullanamazsınız.

çeviri yaparak para kazanmak

Çevrimiçi para kazanmak için çeviri işleri bulabileceğiniz siteler şunları içerir:

 • çalışma
 • kişi/saat
 • gengo
 • Profesyonel çeviri
 • Çevirmen Veritabanı

14. Eşyalarını sat

Fazladan para kazanmanın kolay bir yolu, artık kullanmadığınız şeyleri satmaktır. Bu stratejiyi kullanırken listelediğiniz ürünlerin bugünün alıcıları için değerli olduğundan emin olun. 

Çoğu insan hemen eski CD’ler ve DVD’ler gibi hurdalarını satmayı düşünür. Ancak çoğu insan bu şeyleri satın almak istemiyor. Yıl 2023, gerçekten CD alacak mısınız? Muhtemelen değil. Bu yüzden satmaya çalışarak zamanınızı boşa harcamayın. 

Eşyalarınızı satmayı düşündüğünüzde elektronik eşya, mobilya, oyuncak ve el işi gibi eşyalara odaklanın. Aynı ürünleri Amazon, Facebook Marketplace ve kendi çevrimiçi mağazanız dahil olmak üzere birden çok platformda listeleyebilirsiniz. Çok kanallı satış, ürünleriniz için müşteri bulma şansınızı artıracaktır. 

Müşteriniz üzerinde harika bir ilk izlenim bırakmak ister misiniz? Listelemelerinize yüksek kaliteli ürün resimleri ekleyin. Sizin için ürün fotoğrafları oluşturması için bir Shopify Uzmanı tutabilir veya size kendi resimlerinizi çekme ve düzenleme becerileri kazandıran bir fotoğrafçılık kursuna katılabilirsiniz.

Eski eşyalarınızı çevrimiçi satın

15. Çevrimiçi öğretmen olun

Kendi programınıza göre çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız, çevrimiçi bir öğretmen olmayı düşünün. Studenomics, özel ders vererek bir dönemde 2.100 dolar kazanan bir kişinin hikayesini anlattı. İlginç bir şekilde, müşteri tabanını ağızdan ağza iletişim, görünürlük ve harika grup oranları aracılığıyla oluşturdu. 

Bir öğretmenlik dereceniz varsa, bir özel ders pozisyonu alma olasılığınız daha yüksektir. Bir dilde derece veya deneyime sahip olmak bu tür işler için çok önemlidir. Konuyla ilgili bir konferansta veya etkinlikte konuştuysanız, çevrimiçi mentorluk, öğretmenlik veya özel ders pozisyonu için de değerlendirilebilirsiniz. 

Fen ve matematik özel ders pozisyonları için genellikle yüksek talep görse de, İngilizceyi uluslararası izleyiciler arasında da popüler bulacaksınız. Bir konuda uzmansanız, hızlı bir şekilde para kazanmanız için özel ders doğru platform olabilir.

öğretmenlik yaparak para kazanmak

Çevrimiçi özel ders işlerini aşağıdaki gibi platformlarda bulabilirsiniz:

 • Bana öğret
 • Chegg Öğretmenleri
 • öğretmen.com
 • Evet
 • Cambly

16. Arabanı sür

Bir arabanız varsa, Uber sürücüsü veya teslimat görevlisi olarak biraz ekstra para kazanabilirsiniz. Ancak yapmasanız bile, bisikletinizi veya motosikletinizi kullanarak yiyecek ve diğer temel ihtiyaçlarınızı teslim edebilirsiniz. Arabalarıyla daha da fazla para kazanmak isteyen Uber sürücüleri, Free Car Media’yı kullanarak araçlarını hareketli bir reklam panosuna dönüştürebilir. Bu durumda şirket, bir ürün veya marka reklamı ile arabanızı çıkarılabilir vinil ile kaplayacaktır.

uber ile nasıl para kazanılır Uber kullanarak nasıl hızlı para kazanılacağını öğrenmek ister misiniz? Kendi yan işinizin sahibiyseniz, ürünlerinizi yolcularınıza ilgi göstermeleri halinde gösterebilirsiniz. Her şey olmayacak olsa da. Ancak birisi ürünlerinize ilgi gösterirse, bir yolcunun incelemesi için sürücü koltuğunun altında satılık ürünleriniz olabilir. Müşterilerin nakit parası yoksa, Uber’in bahşiş özelliğini kullanarak maliyeti ödemelerini isteyebilirsiniz. 

17. Sanal asistan olun

İş kuran bu kadar çok girişimci ile sanal asistanlara olan talep neredeyse her gün artıyor. Sanal asistan, bir işletmeye uzak bir konumdan hizmet sağlayan serbest meslek sahibi bir kişidir. Yazma, muhasebe, sosyal medya ve müşteri desteği, sanal asistan olarak sunabileceğiniz hizmetlerden sadece birkaçıdır. 

İlgili işleri Virtual Office Temps, Indeed veya Upwork gibi web sitelerinde bulabilirsiniz. Birçok sanal asistan, markalara ve girişimcilere ulaşarak işlerini yürütmek için destek isteyip istemediklerini sorarak çevrimiçi para kazanmanın yollarını da buldu. İş ilanı talepleri ve sosyal yardımın bir kombinasyonunu kullanarak, ilk müşterinizi düşündüğünüzden daha kısa sürede alacaksınız.

18. Twitch yayıncısı olun

Twitch bir oyun platformu olarak yola çıkmış olsa da, diğer içerik türlerini de içerecek şekilde hızla gelişmektedir. Bugün, Twitch akışı, çevrimiçi para kazanmanın giderek daha popüler bir yoludur. Twitch’te hızlı para kazanmak için takipçi sayınızı artırmanız gerekecek. Tutarlıysanız, bu platformda yayın yapmak, hızlı bir şekilde büyük bir izleyici kitlesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. 

İnsanların içeriğinizi kolayca bulabilmesi için çok rekabetçi olmayan popüler bir oyun veya kanal bulmanız gerekecek. İnsanların yayınlarınızı fark etmesini sağlamak için kanalınız için tutarlı bir tarza sahip olmanız gerekir: eğlenceli mi, eğitici mi yoksa eğlenceli mi? Yolunuzu seçin ve ona bağlı kalın.

Twitch kanalınızdan para kazanmanın beş yolu vardır: ürün satışları, marka destekleri, hayran bağışları, abonelikler ve Twitch reklamları. Bir Twitch yayıncısı olarak, en yüksek mali kazancı sağlamak için beş para kazanma yönteminin tümünden yararlanmaya odaklanmak isteyeceksiniz. Doğru strateji ve sıkı çalışma ile Twitch yayınlarını barındırarak çok para kazanabilirsiniz.

19. Hisse senetlerine yatırım yapın

Ayrıca hisse senetlerine yatırım yaparak hızlı para kazanabilirsiniz. Hisse senedi toplama konusunda uzman değilseniz, bu para kazanma fikrini atlamak isteyebilirsiniz. En yüksek ödüllerden birine sahip olsa da, deneyimsizseniz para kaybına da neden olabilir. 

Şu anda 9-5 bir işiniz varsa, şirketinizin finansal programlarına göz atın. Şirket hisselerine yatırım yapmanıza izin veriyorlar mı? Eğer öyleyse, kaydolun. En azından bir şirket hisse senedi programıyla, bir çalışan olarak kuruluşun başarısı üzerinde bir miktar etkiniz olur. Şirketinizin bir RRSP eşleştirme programı varsa, amacınız emeklilik için tasarruf etmek veya ilk evinizin peşinatını almaksa da kayıt olabilirsiniz.

20. Fotoğrafçılığınızı satın

fotoğrafçılıktan nasıl para kazanılır

İster profesyonel bir fotoğrafçı olun, ister harika fotoğraflar çekmeyi seviyor olun, resimlerinizi satarak çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Shutterstock ve Alamy gibi siteler, çalışmalarınızı sergilemek için harika yerlerdir. Bu web siteleri, birisi resminin bir kopyasını indirdiğinde fotoğrafçılara telif ücreti öder.

 Fotoğrafçılığınızdan hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız, çalışmalarınızı yüklemenizi ve para kazanmanızı sağlayan bir akıllı telefon uygulaması olan Foap’ta bir liste oluşturabilirsiniz  . Bir ajans, marka veya herhangi biri Foap dijital portföyünüzden bir fotoğraf veya video satın aldığında, uygulama yaratıcısı karı sizinle 50/50 paylaşır. 

21. Çevrimiçi kıyafet satın

Muhtemelen son bir yılda giymediğiniz kıyafetleriniz var ve bir daha giymeye niyetiniz yok. Dolabınızda yer kaplamalarına izin vermek yerine neden onlarla para kazanmayasınız?

Kıyafetlerinizi, çantalarınızı veya ayakkabılarınızı satıyor olun, kullanılmış moda ürünlerinizi satmanıza izin veren epeyce web sitesi var. Poshmark, Refashioner, The RealReal, ThredUp ve Tradesy, nakit parayla kıyafet satabileceğiniz bazı çevrimiçi sitelerdir. 

Birkaç farklı platformda satış yaparak çevrimiçi para kazanabilirsiniz. Çevrimdışı satışları artırmak istiyorsanız, çevrimiçi insanları bulmak ve ürünleri şahsen satmak için topluluğunuzdaki Facebook alım satım gruplarını kullanabilirsiniz. Daha önce bu gruplar aracılığıyla şahsen satış yaptım ve işe yaradıklarını biliyorum.

22. Aşırı bir kuponcu olun

Para dar olduğunda, kuponlar birkaç kuruş tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, kupon paylaşmak çevrimiçi para kazanmanıza yardımcı olabilir. Örneğin Coupon Chief, müşterilerin platformda paylaştıkları kuponların satışlarının bir yüzdesini aldıkları Pays to Share programı sunar. Henüz paylaşılmamış kuponları eklemeniz gerekecek. Karşılığında, %2 ila %3 arasında bir komisyon alacaksınız. 

Yönlendirme bağlantılarını paylaştığınız ve birileri bağlantınız üzerinden satın aldığında komisyon aldığınız bağlı kuruluş pazarlaması gibidir. Kupon şirketlerinin bağlı kuruluşlarına düzenli olarak ödeme yaptıkları bilinmektedir, bu nedenle çevrimiçi para kazanmanın meşru bir yoludur. Coupon Chief, kullanıcılarına şimdiden 1,3 milyon doların üzerinde komisyon ödedi.

23. Alan adları satın alın ve satın

Düzenli olarak alan adları alıyorsanız ancak kullanmıyorsanız, bunları her zaman kar için satmayı deneyebilirsiniz. Ancak, alan adı satmak son derece rekabetçidir. Tek kelimelik bir .com alan adınız varsa, satış yapma şansınız daha yüksektir. Aranma hacmi yüksek olan kelimeler de çok satar.

Ayrıca artık moda olan domainlerin satış şansı daha yüksektir. Örneğin, birkaç yıl önce, fidget spinner alan adlarını satmak bugün olduğundan daha kolaydı. Shopify’ın alan adı kayıt platformu aracılığıyla alan adlarını arayabilir ve özel bir alan adı satın alabilirsiniz.

Alanlarınızı GoDaddy Alan Adı Açık Artırmasında satabilirsiniz. Ne tür alan adlarının iyi sattığını görmek için en yüksek teklifleri veren alan adlarına bakın. Alan adlarınızın satılmaya değer olup olmadığını ve bunları satarak ne kadar para kazanabileceğinizi bilmenize yardımcı olacaktır.

24. Tasarımlarınızı çevrimiçi satın

Grafik tasarım, çeşitli şekillerde para kazanabileceğiniz inanılmaz bir beceridir. Talep üzerine baskı yoluna gidebilir ve tasarımlarınızı kendi özel ürünlerinizde satabilirsiniz. Alternatif olarak, tasarımlarınızı 99designs gibi kitle kaynaklı bir platformda sunabilirsiniz. Envato veya Creative Market gibi pazar yerlerinde satış yapmak için kendi grafiklerinizi ve şablonlarınızı oluşturma seçeneği de vardır. Ya da birkaç müşteri bulup serbest grafik tasarımcı olarak çalışmaya ne dersiniz? PayScale’e göre, bu rol size saatte ortalama 29,90 dolar kazandıracak.

25. Uygulamaları ve web sitelerini kontrol edin

para kazanmak için fikirler

Kullanıcı deneyimi konusunda tutkuluysanız, UserTesting, diğer girişimcilere web siteleri ve uygulamaları hakkında geri bildirim sağlamaları için yorumculara 10 ABD doları öder. Bir sitede gezinirken cevaplamanız için size bir dizi soru verilecektir. Bu, çevrimiçi para kazanmanın hızlı bir yoludur. 

Web sitenizde veya uygulamanızda gezinirken fikirlerinizi ve geri bildirimlerinizi bir video aracılığıyla girişimciye ileteceksiniz. Videonuz yalnızca 20 dakika uzunluğunda, yani saatte üç video yaparsanız 30$ kazanırsınız. Diğer gözden geçirenler projeleri hızla üstlenebilir, bu nedenle yeni bir web sitesi veya uygulamanın incelenmesi gerektiğinde hızlı hareket etmeniz gerekir.

26. Yarı zamanlı bir iş bulun

Çabuk para kazanmak için ihtiyacınız olan her şeyi yaptığınız halde bir etki yaratmakta zorlanıyorsanız, bazen yarı zamanlı bir iş bulmaktan başka seçeneğiniz kalmaz. Indeed’de  veya alanınıza uyan niş bir iş panosunda  yarı zamanlı işler arayabilirsiniz  .

Bazı iş web sitelerine kaydolmak için bir başlangıç ​​ücreti gerekir, bu nedenle ince yazıları dikkatlice okuyun. Çoğu site, yarı zamanlı ve sözleşmeli işleri filtrelemenize izin verir, bu nedenle, başvuracak ilgili pozisyonları bulmakta herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yarı zamanlı çalışan birçok şirketle, tam bir hafta çalışmadan çevrimiçi para kazanmak her zamankinden daha kolay.

27. TikTok Danışmanı Olun

Çevrimiçi para kazanmanın en moda yollarından biri TikTok danışmanı olmaktır. Markalar, video fikirleri üzerinde beyin fırtınası yapmak, ilgi çekici biyografiler geliştirmek ve daha fazlası için size ulaşacak. Dijital göçebeler için mükemmel bir para kazanma fırsatı – tüm işi akıllı telefonunuzdan yönetebilirsiniz. Instagram ile karşılaştırıldığında, TikTok nispeten yeni ve kullanılmamıştır, bu nedenle markaların uygulamada güçlü bir varlık oluşturmasına yardımcı olmak size bir servet kazandırabilir.

Ancak, işletmelere TikTok danışmanlığı sunmaya başlamadan önce bazı yeteneklere sahip olmanız gerekir. En önemli şey, insanları markalarla etkileşime sokan viral videolar oluşturmayı bilmektir. Bu platform aracılığıyla satışları artıracak deneyiminiz yoksa, yine de bu TikTok kursunu alarak müşterileri nasıl çekeceğinizi öğrenebilirsiniz.

28. Çevrimiçi tebrik kartları satın

Farklı durumlar için mükemmel tebrik kartını seçme konusunda beceriniz varsa, bu çevrimiçi para kazanmanın kolay bir yolu olabilir. Ancak, hizmetlerinizi herkese ve herkese pazarlamanızı önermiyorum, bu iş yapmanın akıllıca bir yolu değil. Bunun yerine, nüfusun belirli bir kesimine hitap eden tebrik kartları tasarlayın veya tedarik edin. 

Örneğin, geçen yıl karlı kararlar aldıkları için kıdemli başkan yardımcılarına teşekkür etmek isteyen C seviyesindeki yöneticiler için tebrik kartları yapabilirsiniz. Veya hastalarına kliniğinizi tercih ettikleri için teşekkür etmek isteyen sağlık profesyonellerini hedefleyebilirsiniz. Kartların tasarımı için Photoshop veya Canva gibi çevrimiçi bir grafik aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar herkesi neşelendirecek güzel kartlar oluşturmayı kolaylaştırır.

2023’te internetten nasıl para kazanacaksınız?

Çevrimiçi para kazanmak, bu zor zamanlarda ayakta kalmanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda tam zamanlı bir girişimci olabilmeniz için 9’dan 5’e kadar çalıştığınız işten kaçmanıza da yardımcı olabilir. Çevrim içi iş fikirleri üzerinde beyin fırtınası yaparak ve çevrim içi bir iş kurmayı seçerek, daha fazla finansal özgürlük elde eder, finansal güvenliğinizi artırır ve hayatı kendi şartlarınıza göre yaşamaya biraz daha yaklaşırsınız.

Çok çalışır ve buna bağlı kalırsanız, çevrimiçi olarak geçiminizi sağlamak gerçekten mümkündür. Peki ilk olarak hangi kazançlı fikrin peşine düşeceksiniz?

İnternetten para kazanma hakkında sık sorulan sorular

İnternetten nasıl çok hızlı para kazanabilirim?

 1. Bir Shopify mağazası oluşturun ve ürünleri çevrimiçi gönderin.
 2. Kullanılmış ürünleri eBay, Amazon veya Facebook Marketplace’te satın.
 3. Coupon Chief gibi web sitelerinde kupon bulun ve paylaşın.
 4. Alan adlarının alım satımı.
 5. Boş odanızı Airbnb’de kiralayın.
 6. Startuplara ve şirketlere TikTok danışmanlığı sağlamak.
 7. Bilgi ürünleri satmak.
 8. İnsanlara yüksek talep gören konularda çevrimiçi eğitim vermek.
 9. İkinci el mağaza bulduklarınızı çevirin.
 10. Uygulamaları ve web sitelerini inceleyin.

Web’de günde nasıl 100 dolar kazanabilirim?

 1. Anketleri tamamlayın.
 2. Amazon’da ürün satın.
 3. Çevrimiçi İngilizce öğretin.
 4. Para için video izleyin.
 5. Satın alımlarınızda nakit kazanın.
 6. Web siteleri için metinlerin düzeltilmesi.
 7. Çevrimiçi müzik incelemesi.

2023’te internetten nasıl para kazanabilirim?

 1. Bir talep üzerine baskı mağazası başlatın.
 2. Kıyafetlerini çevrimiçi sat.
 3. El yapımı ürünler oluşturun.
 4. Bağımsız hizmetler sunun.
 5. Abonelik kutularını düzenleyin.
 6. Çevrimiçi kurslar oluşturun.
 7. Bir podcast başlatın.
 8. Dijital ürünler oluşturun.
 9. Etkileyici olun.
 10. Bir blog başlatın.