Význam Psů Ve Snech: Výklad Snů Se Psy

Psi ve snech

Psi ve snech: Chlupatí přátelé mají způsob, jak se vplížit do snů mnoha lidí. Pokud neustále sníte zejména o psech, může to podle odborníků na sny znamenat právě toto.

Výklad snů.

Než se ponoříme do psích snů, dopřejme si chvilku na osvěžení obecného výkladu snů. I když jsou samozřejmě někteří lidé, kteří si myslí, že sny nejsou nic jiného než konsolidace paměti a trosky vymývání mozků, jsou jiní, kteří věří, že sny nesou zprávy z podvědomí.

Jak uvedl psycholog a odborník na sny Rubin Naiman, Ph.D. , dříve řekl mbg: „Výklad snu je o rozluštění snu. Osvěcuje nás a psychologicky rozšiřuje naše vědomí, [nabízí] expanzi vědomí.“

A to dekódování, vysvětluje, je o cítění emocí, které vám sen přinesl. Stresující sny jsou například často projevem stresu, který zažíváme v našem reálném životě, když jsme vzhůru. Když tedy dokážete přijít na emoci, kterou ve vás sen vyvolal, a přemýšlet o tom, co se ve snu dělo a co se děje ve vašem životě, můžete si udělat jasnější obrázek o jeho potenciálním poselství.

Co psi symbolizují?

Jak již bylo zmíněno výše, snění o psech je neuvěřitelně běžné. Ve skutečnosti, podle profesionálního analytika snů Lauri Loewenberga, jsou psi nejběžnějšími zvířaty, o kterých lidé sní ve své zákaznické zkušenosti (následují kočky a hadi).

Říká mbg, že snění o psech často souvisí se třemi klíčovými tématy: vztahy, přátelství a loajalita. „Psi obvykle představují vztah nebo dynamiku, která se vyskytuje ve vztahu,“ vysvětluje a dodává: „A to může být jakýkoli vztah: přátelství, intimní vztah, pracovní vztah, rodinný vztah, jakýkoli vztah. musí být loajalita a společnost, všechny tyto vlastnosti, které psům připisujeme“.

Loewenberg, stejně jako terapeut a odborník na sny Leslie Ellis, Ph.D. Oba poznamenávají, že při interpretaci snů vašeho psa je důležité věnovat pozornost psím detailům.

Jak vysvětluje Ellis: „Pokud sním o psovi, protože ho miluji a vždy jsem v životě měl psa, je pravděpodobné, že psi v mých snech souvisí s láskou, přátelstvím a věrností. Pokud se někdo bojí psů, psi v jeho snech by chutnali úplně jinak.“ Zkuste si vzpomenout, zda byl pes přátelský nebo zlobivý, zdravý nebo zanedbaný atd., navrhuje.

„Je velmi důležité věnovat pozornost nejen typu psa, ale také chování psa ve snu,“ dodává Loewenberg. „Stav psa ve snu a to, jak se cítíte o psovi, bude často přímo korelovat se stejnými pocity ve vztahu ve vašem současném životě,“ vysvětluje.

Co to může znamenat, když se ve vašem snu objeví pes:

Je čas analyzovat romantický vztah.

S vědomím, že psi často představují vztah nebo určitou dynamiku vztahu, Loewenberg říká, že budete chtít věnovat pozornost plemeni psa, jeho chování a tomu, jak se ve vás cítí.

Němečtí ovčáci jsou například známí jako ochranná zvířata. „Mohou se objevit ve vašem snu, když potřebujete být ostražití ohledně vztahu nebo třeba, když potřebujete sledovat své chování,“ vysvětluje. Nebo je možná pes plemeno, které je pro vás obzvláště nepříjemné, což by mohlo naznačovat otrávenost nebo frustraci ve vztahu, ve kterém jste, dodává.

Přemýšlejte o vlastnostech, se kterými je plemeno psa nejvíce spojováno, a o tom, jak se tyto vlastnosti mohou projevit ve vašem romantickém vztahu (buď vámi nebo jinou dotyčnou osobou).

Je čas analyzovat přátelství.

Psi ve snech mohou představovat více než jen romantické vztahy a mohou vám také naznačovat přátelství, pracovní vztah nebo rodinnou dynamiku.

Například agresivní pes, který vás štěká, pronásleduje nebo útočí, může naznačovat, že se v reálném životě cítíte napadeni přítelem. Pokud jste se odjakživa báli rotvajlerů a stále o nich sníte, zeptejte se sami sebe, jaký vztah ve vašem životě ve vás právě teď vyvolává pocit ohrožení?

Nebo je možná pes ve vašem snu velmi přátelský a nabízí vám společnost a podporu. To by bylo dobré znamení, že ve vašem životě existuje pozitivní a chápavý přítel.

Měli byste zvážit, kde leží vaše loajalita.

Věrnost je to, co ze psů udělalo nejlepší přátele člověka, takže pokud o nich sníte, mohou se ve vašem životě objevit témata loajality, v dobrém i ve zlém. Jak vysvětluje Loewenberg, pes, který byl zraněn, může představovat zradu loajality. Pes, který vám přijde na pomoc, by na druhé straně byl představitelem loajálního člověka.

Pokud je pes nemocný, umírá nebo je zraněný, může to také znamenat, že vztah je na spadnutí, možná kvůli neloajálnosti. „Takže se musíte zeptat sami sebe, stojí tento vztah za záchranu? Nebo ji musím pohřbít a jít dál? ona říká.

Musíte přemýšlet o disciplíně.

Kromě toho, že jsou věrní, psi se také velmi snadno cvičí a mohou představovat disciplínu, když se vám zjeví ve snu. Jak vysvětluje Loewenberg, „mohou reprezentovat vaši disciplínu a nějakým způsobem vás trénovat. jak trénuješ? Jakými způsoby se snažíte být poslušnější a disciplinovanější?“ vysvětluje.

Existuje poselství, které se o sobě musíte dozvědět.

A konečně, podle Ellise, pokud máte pocit, že psí poselství je více o vás než o někom jiném ve vašem životě, je to také zcela možné. Vysvětluje, že opět budete chtít věnovat pozornost vlastnostem psa ve snu.

„Například, pokud byl tento pes obzvláště ochranářský a vynikající v nastavování hranic, možná je tato vlastnost pro vás potřebná nebo chybí nebo je příliš přítomná,“ říká a dodává: „Pokud je to neznámý pes, může to být pro vás zajímavé. “. trochu ho poznat… přiblížit se k němu v imaginárním smyslu a zjistit, zda a jak by s vámi mohl chtít komunikovat.“

co s tím dělat.

Pokud jsou sny skutečně zprávy z podvědomí, dalším krokem po interpretaci zprávy je jednat podle ní. A v případě snění o psech to může vyžadovat, abyste se na své vztahy (nebo sami sebe) podívali trochu blíže.

Jak říká Ellis mbg: „Můj návrh, pokud někdo často sní o psu, je seznámit se s psem a zjistit, co by se mohl ptát nebo co se snažil snícímu říci.“ Dodává, že se brání obecným interpretacím snových obrazů; nicméně, „můžete zvážit, jaké psí vlastnosti by pro vás mohly být důležité.“

A jak dodává Loewenberg, pokud byl pes ve snu například nedůvěryhodný nebo neloajální, zeptejte se sami sebe, jak můžete zlepšit obzvláště nedůvěryhodný vztah, i když to znamená odejít.

Obecně to naznačuje: „Podívejte se, jestli dokážete zjistit, co se děje se psem a jak vám ten sen dává jiný pohled na vztah ve vašem životě právě teď.“ Ona i Ellis jsou také zastánci snového deníku, který vám může pomoci dát své myšlenky na papír a přemýšlet o snu v budoucnu.

Co to symbolizuje snít o černých psech?

1. Deprese

Pocit beznaděje je určující vlastností černého psa, což z něj činí jeho nejvýznamnější a nejvýraznější atribut.

Za tvůrce tohoto znamení se připisuje Winston Churchill. O Churchillovi se říkalo, že tvrdil, že ho neustále sleduje velký černý pes. To mělo být interpretováno jako metafora pro jeho pocity deprese.

Termín „černý pes“ se v moderní kultuře často používá k označení něčeho, co se nám neustále tyčí přes ramena a odmítá nás nechat na pokoji. Obraz černého psa lze interpretovat jako metaforu tíhy neštěstí, která nezmizí.

2. hrůza

Vzhledem k tomu, že černá barva u psa má schopnost vyvolat pocity strachu zevnitř, jsou černé špičáky běžně spojovány s pojmem strach.

Absence světla, které symbolizuje černou barvu, dělá z černé barvy nejvíce spojený se strachem. Když je venku v noci úplná tma, máte dojem, že kolem vás mohou číhat příšery, aniž byste je mohli vidět. Tento pocit se zvyšuje, když je noc větrná.

V důsledku zobecnění této symboliky vyvolává pohled na černá zvířata v lidech často pocity děsu a úzkosti.

3. Vztah k zesnulému

Mnoho lidí věří, že černí psi jsou hlídací psi onoho světa, a proto jsou považováni za spojnici s posmrtným životem a zesnulými.

V mnoha různých kulturách existují některá zvířata, která mají hlídat hranici mezi říší živých a světem mrtvých. Často mezi nimi najdeme majestátní čtyřnohá stvoření, jako jsou chrliče, lvi, draci a dokonce i psi.

Skutečnost, že pes má černou srst, je v této souvislosti významná, protože černá je barva nejčastěji spojovaná se strachem a temnotou, což jsou pojmy běžně spojované se smrtí.

4. Zajistěte svou bezpečnost

Lidé v mnoha různých kulturách si myslí, že černí psi dokážou odehnat zlé duchy, a proto slouží jako symbol ochrany. Tato víra pramení ze skutečnosti, že černí psi jsou vzácní.

Předpoklad, že hlídací psi jako rotvajleři mají tento význam, pramení z běžné představy, že tito psi jsou k tomuto účelu chováni. Velké, svalnaté, tmavovlasé psy, kteří jsou zdvořilí a oddaní svému pánovi, jsou většinou lidí považováni za ochranáře.

5. Přátelství

Barvě srsti psa se nepřikládá žádný význam. I černý pes může představovat společnost a věrnost.

Psi mají pověst extrémně loajálních, což je jeden z důvodů, proč se jim říká „nejlepší přítel člověka“.

Velký černý labrador nebo jiný rozkošný pes podobného plemene by se dal považovat za společníka v dobách šťastných i nešťastných. Nikdy se neunaví být rád, že vás může navštívit a získat od vás nějaké mazlíčky!

Snění o černých psech duchovní význam

Vaše sny a vize vám pravděpodobně poskytnou některé z nejcennějších a nejpozoruhodnějších poznatků, které ve svém životě získáte. Váš život má velký duchovní význam, pokud neustále zažíváte noční můry s černým psem, tak jim věnujte pozornost.

Neměli byste dovolit, aby vás váš strach ovládl, i když sen o černém psu vám může běhat mráz po zádech. Představte si to spíše jako formu komunikace, která se odehrává na duchovní úrovni.

Pokud se vám opakuje sen, ve kterém vidíte černého psa, je to varování, že musíte provést nějaké změny, abyste překonali mentální a emocionální problémy, které nyní zažíváte v reálném životě.

Vzhled černého psa ve vašem snu je symbolem skutečnosti, že jste byli schopni zvítězit nad pocity deprese, izolace a ztráty. Toto je výzva pro vás, abyste se pustili do podnikání a vážně se zabývali významnými zlepšeními ve způsobu, jakým žijete svůj život.

Pokud chcete, aby to pro vás začalo jít lépe, musíte se rozhodnout, že začnete přebírat zodpovědnost za svůj život. Nemůžete se vždy spolehnout na to, že ostatní zastoupí a vyřeší vaše problémy za vás. Někdy nebudou.

Snít o černém psu je také známkou toho, že musíte převzít větší kontrolu nad svým životem a přestat dovolit ostatním, aby vám diktovali, jak ho máte žít. Nebojte se odhalit části své jedinečné osobnosti ostatním lidem.

Mít sen, ve kterém vidíte černého psa, znamená, že nemůžete překonat negativní emoce, které zažíváte. Díky tomu bude ovlivněn pokrok, kterého jste dosáhli ve svém duchovním životě.

Tento sen je také zprávou, že váš duch prosí, aby byl propuštěn. Pokud chcete ze svých myšlenek a pocitů odstranit všechny toxické impulsy, budete muset podniknout nějaké kroky.

Máte přístup ke zdrojům, které vám umožní úspěšně bojovat s negativní energií, která je přítomna ve vašem životě.

Jídlo s sebou

Pokud jste  neustále snili  o stejném psovi, je pravděpodobné, že pro vás existuje zpráva o konkrétním vztahu. Ať už byl pes ten nejpřátelštější pes, kterého jste kdy potkali, nebo ten nejpodlejší, stejné vlastnosti se mohou projevit i ve vašem bdělém životě.