Znaczenie Psów W Snach: Interpretacja Snów Z Psami

Psy we śnie

Psy we śnie: futrzani przyjaciele mają sposób na zakradnięcie się do snów wielu ludzi. Jeśli śnisz w szczególności o psach, według ekspertów snów może to oznaczać.

Interpretacja snów.

Zanim zagłębimy się w psie sny, poświęćmy chwilę na odświeżenie ogólnej interpretacji snów. Chociaż oczywiście są ludzie, którzy uważają, że sny to nic innego jak konsolidacja pamięci i pozostałości po praniu mózgu, są też inni, którzy wierzą, że sny niosą wiadomości z podświadomości.

Jako psycholog i ekspert od snów dr Rubin Naiman , powiedział wcześniej mbg: „Interpretacja snów polega na rozszyfrowaniu snu. Oświeca nas i psychologicznie poszerza naszą świadomość, [oferując] rozszerzenie świadomości”.

A to dekodowanie, wyjaśnia, polega na odczuwaniu emocji, które przyniósł ci sen. Na przykład stresujące sny są często przejawem stresu, którego doświadczamy w prawdziwym życiu, kiedy nie śpimy. Więc kiedy możesz zrozumieć emocje, które wywołał w tobie sen i pomyśleć o tym, co się działo we śnie i co dzieje się w twoim życiu, możesz uzyskać wyraźniejszy obraz jego potencjalnego przesłania.

Co symbolizują psy?

Jak wspomniano powyżej, sny o psach są niezwykle powszechne. W rzeczywistości, według profesjonalnego analityka snów Lauri Loewenberg, psy są najczęstszymi zwierzętami, o których marzą ludzie w swoich doświadczeniach klientów (następnie koty i węże).

Mówi mbg, że sny o psach często wiążą się z trzema kluczowymi tematami: związkami, przyjaźnią i lojalnością. „Zwykle psy reprezentują związek lub dynamikę zachodzącą w związku”, wyjaśnia, dodając: „I może to być każdy związek: przyjaźń, związek intymny, związek zawodowy, związek rodzinny, każdy związek. musi być lojalność i towarzystwo, wszystkie te cechy, które przypisujemy psom”.

Loewenberg, a także terapeuta i ekspert od snów, dr Leslie Ellis. Obaj zauważają, że interpretując sny psa, należy zwracać uwagę na jego szczegóły.

Jak wyjaśnia Ellis: „Jeśli marzę o psie, ponieważ go kocham i zawsze miałem psa w swoim życiu, jest prawdopodobne, że psy w moich snach są związane z miłością, przyjaźnią i lojalnością. Jeśli ktoś boi się psów, psy z jego snów będą smakować zupełnie inaczej”. Spróbuj zapamiętać, czy pies był przyjazny, czy niegrzeczny, zdrowy czy niechlujny itp., Sugeruje.

„Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na typ psa, ale także na zachowanie psa we śnie” – dodaje Loewenberg. „Stan psa we śnie i to, co czujesz do psa, często bezpośrednio koreluje z tymi samymi uczuciami w związku w twoim życiu w tej chwili” – wyjaśnia.

Co może oznaczać pojawienie się psa we śnie:

Nadszedł czas, aby przeanalizować romantyczny związek.

Wiedząc, że psy często reprezentują związek lub pewną dynamikę związku, Loewenberg mówi, że będziesz chciał zwrócić uwagę na rasę psa, jego zachowanie i to, jak się z tym czujesz.

Na przykład owczarki niemieckie są znane jako zwierzęta obronne. „Mogą pojawić się w twoim śnie, kiedy musisz być czujny w związku lub być może, kiedy musisz obserwować swoje zachowanie” – wyjaśnia. A może pies jest rasą, którą uważasz za szczególnie irytującą, co może wskazywać na irytację lub frustrację w związku, w którym jesteś, dodaje.

Pomyśl o cechach, z którymi rasa psów jest najbardziej kojarzona i jak te cechy mogą pojawić się w twoim romantycznym związku (albo przez ciebie, albo przez drugą osobę).

Czas przeanalizować przyjaźń.

Psy we śnie mogą reprezentować coś więcej niż tylko romantyczne związki i mogą również wskazywać na przyjaźń, związek zawodowy lub dynamikę rodziny.

Na przykład agresywne szczekanie, gonienie lub atakowanie psa może oznaczać, że w prawdziwym życiu czujesz się atakowany przez przyjaciela. Jeśli zawsze bałeś się Rottweilerów i śnisz o nich, zadaj sobie pytanie, jaki związek w Twoim życiu sprawia, że ​​czujesz się zagrożony?

A może pies z twojego snu jest bardzo przyjazny i oferuje ci towarzystwo i wsparcie. Byłby to dobry znak, że w twoim życiu jest pozytywny i wyrozumiały przyjaciel.

Powinieneś rozważyć, gdzie leży twoja lojalność.

Lojalność jest tym, co czyni psy najlepszymi przyjaciółmi człowieka, więc jeśli o nich marzysz, motywy lojalności mogą pojawić się w twoim życiu, na dobre lub na złe. Jak wyjaśnia Loewenberg, zraniony pies może oznaczać zdradę lojalności. Z drugiej strony pies, który przychodzi ci na ratunek, byłby przedstawicielem lojalnej osoby.

Dodaje, że jeśli pies jest chory, umiera lub ranny, może to również oznaczać, że związek wkrótce się skończy, prawdopodobnie z powodu nielojalności. „Więc musisz zadać sobie pytanie, czy ten związek jest wart ratowania? A może muszę ją pochować i iść dalej? ona mówi.

Musisz zastanowić się nad dyscypliną.

Oprócz tego, że są lojalne, psy są również bardzo łatwe do wyszkolenia i mogą reprezentować dyscyplinę, gdy pojawiają się we śnie. Jak wyjaśnia Loewenberg, „mogą reprezentować twoją dyscyplinę i w jakiś sposób trenować. Jak trenujesz? W jaki sposób starasz się być bardziej posłuszna i zdyscyplinowana?”, wyjaśnia.

Jest wiadomość, której musisz się dowiedzieć o sobie.

I wreszcie, według Ellisa, jeśli czujesz, że przesłanie psa dotyczy bardziej ciebie niż kogoś innego w twoim życiu, to też jest całkowicie możliwe. Wyjaśnia, że ​​ponownie będziesz chciał zwrócić uwagę na cechy psa we śnie.

„Na przykład, jeśli ten pies był szczególnie opiekuńczy i doskonale wyznaczał granice, być może ta cecha jest ci potrzebna lub jej brakuje, albo jest zbyt obecna”, mówi, dodając: „Jeśli to nieznany pies, może cię zainteresować. „. poznać go trochę… aby zbliżyć się do niego w wyimaginowanym sensie i zobaczyć, czy i jak może chcieć z tobą wchodzić w interakcje”.

Co z tym zrobić.

Jeśli sny są naprawdę wiadomościami z podświadomości, następnym krokiem po zinterpretowaniu wiadomości jest podjęcie działań. A w przypadku snu o psach może to wymagać nieco bliższego przyjrzenia się swoim związkom (lub sobie).

Jak Ellis mówi mbg: „Moją sugestią, jeśli ktoś często śni o psie, jest poznanie psa i dowiedzenie się, o co może pytać lub próbować powiedzieć śniącemu”. Dodaje, że opiera się ogólnym interpretacjom obrazów snów; jednak „możesz rozważyć, jakie cechy psów mogą być dla ciebie ważne”.

I jak dodaje Loewenberg, jeśli pies we śnie był na przykład niegodny zaufania lub nielojalny, zadaj sobie pytanie, jak możesz poprawić szczególnie niegodny zaufania związek, nawet jeśli oznacza to odejście.

Ogólnie rzecz biorąc, sugeruje: „Zobacz, czy możesz dowiedzieć się, co się dzieje z psem i jak sen daje ci teraz inną perspektywę na związek w twoim życiu”. Zarówno ona, jak i Ellis są również zwolennikami dziennika snów, który może pomóc ci przelać myśli na papier i zastanowić się nad snem w przyszłości.

Co symbolizuje sen o czarnych psach?

1. Depresja

Poczucie beznadziejności jest cechą definiującą czarnego psa, czyniąc go najbardziej znaczącym i wyróżniającym się atrybutem.

Winstonowi Churchillowi przypisuje się bycie twórcą tego znaku. Churchill podobno twierdził, że nieustannie podąża za nim duży czarny pies. Miało to być interpretowane jako metafora jego uczuć depresji.

Termin „czarny pies” jest często używany we współczesnej kulturze w odniesieniu do czegoś, co nieustannie czai się nad naszymi ramionami i nie chce zostawić nas w spokoju. Obraz czarnego psa można interpretować jako metaforę ciężaru nieszczęścia, które nie przemija.

2. przerażenie

Ze względu na fakt, że kolor czarny u psa ma zdolność wywoływania od wewnątrz uczucia strachu, czarne kły są powszechnie kojarzone z koncepcją strachu.

Brak światła, które symbolizuje czerń, sprawia, że ​​czerń jest odcieniem najbardziej kojarzonym ze strachem. Kiedy w nocy na zewnątrz jest zupełnie ciemno, masz wrażenie, że wokół ciebie mogą czaić się potwory, których nie możesz zobaczyć. To uczucie nasila się, gdy noc jest wietrzna.

W wyniku uogólnienia tej symboliki widok czarnych zwierząt często wywołuje u ludzi uczucie lęku i niepokoju.

3. Stosunek do zmarłego

Wiele osób uważa, że ​​czarne psy są strażnikami innego świata, dlatego uważa się je za łącznik z zaświatami i zmarłymi.

W wielu różnych kulturach istnieją zwierzęta, które mają strzec granicy między światem żywych a światem umarłych. Wśród nich często spotykamy majestatyczne czworonożne stworzenia, takie jak gargulce, lwy, smoki, a nawet psy.

Fakt, że pies ma czarną sierść jest w tym kontekście znamienny, ponieważ czerń jest kolorem najczęściej kojarzonym ze strachem i ciemnością, które są pojęciami powszechnie kojarzonymi ze śmiercią.

4. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Ludzie w wielu różnych kulturach uważają, że czarne psy mogą odstraszać złe duchy i dlatego służą jako symbol ochrony. Przekonanie to wynika z faktu, że czarne psy są rzadkością.

Założenie, że psy stróżujące, takie jak Rottweilery, mają takie znaczenie, wynika z powszechnego przekonania, że ​​psy te są hodowane w tym celu. Duże, muskularne, ciemnowłose psy, które są grzeczne i oddane swojemu panu, są przez większość ludzi uważane za opiekuńcze.

5. Przyjaźń

Kolor sierści psa nie ma żadnego znaczenia. Nawet czarny pies może reprezentować towarzystwo i wierność.

Psy mają reputację wyjątkowo lojalnych, co jest jednym z powodów, dla których nazywane są „najlepszymi przyjaciółmi człowieka”.

Dużego czarnego labradora lub innego uroczego psa podobnej rasy można uznać za towarzysza zarówno w szczęśliwych, jak i nieszczęśliwych chwilach. Nigdy nie zmęczy się zachwyceniem, odwiedzając cię i zdobywając od ciebie zwierzaki!

Sen o duchowym znaczeniu czarnych psów

Twoje sny i wizje prawdopodobnie dostarczą ci jednych z najcenniejszych i najbardziej wnikliwych spostrzeżeń, jakie zdobędziesz w swoim życiu. Twoje życie ma wiele duchowego znaczenia, jeśli ciągle doświadczasz koszmarów z udziałem czarnego psa, więc zwracaj na nie uwagę.

Nie pozwól, aby strach cię pokonał, chociaż sen o czarnym psie może wywołać ciarki na plecach. Zamiast tego pomyśl o tym jako o formie komunikacji, która odbywa się na poziomie duchowym.

Jeśli masz powtarzający się sen, w którym widzisz czarnego psa, jest to ostrzeżenie, że musisz wprowadzić pewne zmiany, aby przezwyciężyć mentalne i emocjonalne wyzwania, których doświadczasz teraz w prawdziwym życiu.

Pojawienie się czarnego psa we śnie symbolizuje fakt, że byłeś w stanie zatriumfować nad uczuciem depresji, izolacji i straty. To wezwanie do broni, abyś zabrał się do pracy i poważnie podszedł do wprowadzenia znaczących ulepszeń w swoim życiu.

Jeśli chcesz, aby sprawy zaczęły ci się układać lepiej, musisz podjąć decyzję o braniu odpowiedzialności za swoje życie. Nie zawsze możesz liczyć na to, że inni ludzie wkroczą i rozwiążą twoje problemy. Czasami nie.

Sen o czarnym psie jest również znakiem, że musisz przejąć większą kontrolę nad swoim życiem i przestać pozwalać innym ludziom dyktować, jak masz żyć. Nie bój się ujawniać części swojej wyjątkowej osobowości innym ludziom.

Sen, w którym widzisz czarnego psa, oznacza, że ​​nie możesz przezwyciężyć negatywnych emocji, których doświadczasz. Z tego powodu wpłynie to na postęp, jaki zrobiłeś w swoim życiu duchowym.

Również ten sen jest przesłaniem, które twój duch błaga o uwolnienie. Jeśli chcesz usunąć wszystkie toksyczne impulsy ze swoich myśli i uczuć, będziesz musiał podjąć jakieś działania.

Masz dostęp do zasobów, które pozwolą Ci skutecznie walczyć z negatywną energią obecną w Twoim życiu.

Jedzenie na wynos

Jeśli ciągle śnisz o   tym samym psie, prawdopodobnie jest dla ciebie wiadomość o konkretnym związku. Niezależnie od tego, czy pies był najbardziej przyjaznym psem, jakiego kiedykolwiek spotkałeś, czy najgorszym, te same cechy mogą pojawić się również w twoim życiu na jawie.